Agile4Good – wydarzenie pełne inspiracji i profesjonalnej wiedzy

Agile4Good - konferencja organizowana przez Agile4U

Ostatnio miałam przyjemność wziąć udział w wydarzeniu Agile4Good. Od niedawna odkrywam świat Agile i jestem pozytywnie zaskoczona, jak bardzo wartościowe było to wydarzenie.

Część wykładowa, jak i warsztatowa konferencji była na wysokim poziomie merytorycznym. Dzięki możliwości zadawania pytań, czułam że nie było tematów tabu, a prowadzący są chętni do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Cieszę się, że pytania można było zadawać na wielu płaszczyznach, a nie tylko w tematyce samego wykładu. Niestety nie było możliwości uczestniczenia we wszystkich wykładach, organizatorzy jednak zadbali o to, aby były one nagrywane. Jak tylko nagrania się pojawią, to na pewno je zobaczę.

Konferencja trwała od rana do wieczora, więc chętnie podzieliłabym ją na 2 dni, w taki sposób, który umożliwiłby korzystanie z networkingu w większym wymiarze czasowym. Plan był tak napięty, że większa wymiana doświadczeń między uczestnikami była trudna.

Ze względu na ilość poruszanych tematów, uważam że każdy uczestnik, niezależnie od swojego doświadczenia wyniósł coś dla siebie. Ja z Agile4Good wychodzę przede wszystkim z listą nowych pomysłów i inspiracji do wprowadzenia. Tematy, które szczególnie mnie zainteresowały, to:
– mierzenie zwinności zespołu, model braci Dreyfus,
– efektywność pracy zespołów w LeSS,
– 5 dysfunkcji zespołowych Patricka Lencioniego
Wychodzę także z listą książek, które koniecznie chcę przeczytać:
– Scrum, czyli jak robić dwa razy więcej, dwa razy szybciej  – Sutherland Jeff,
– Large-Scale Scrum: More with LeSS – Craig Larman,
– Scaling Lean & Agile Development: Thinking and Organizational Tools for Large-Scale Scrum – Craig Larman,
– Practices for Scaling Lean & Agile Development: Large, Multisite, and Offshore Product Development with Large-Scale Scrum – Craig Larman,
– Odlotowe pomysły – Bahcall Safi.

Swoimi wrażeniami z konferencji Agile4Good podzieliła się z nami Marta Pawlonka – QA Engineer i Scrum Master w  Flexible Shipping..


Jeśli Ty też chciałabyś/chciałbyś podzielić się z nami swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, konferencji lub innego ciekawego wydarzenia, napisz do nas na biuro@agilepolska.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *