UWAGA! Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Więcej

AKCEPTUJĘ

Książki o Agile i nie tylko


Poleć książkę
książka 7 nawyków skutecznego działania

Autor: Covey Stephen R.
Tytuł: 7 nawyków skutecznego działania
Jeśli interesuje Cię rozwój osobisty i motywacja lub chcesz dokonać zmian w swoim życiu, ta książka będzie Twoim "must have"! Jeden z najbardziej wpływowych ludzi w Ameryce, w prosty sposób opisuje, jak kierując się uczciwością i szacunkiem do drugiego człowieka, uwierzyć w siebie i w swoje możliwości. Według autora wystarczy 7 nawyków do zwiększenia efektów swoich działań, do twórczych zmian wewnętrznych i kształtowania trwałych relacji z innymi osobami.

książka Agile. Metodyki zwinne w planowaniu projektów.

Autor: Mike Cohn
Tytuł: Agile. Metodyki zwinne w planowaniu projektów.
Przewodnik po planowaniu i szacowaniu projektów programistycznych. W książce zostały opisane techniki, dzięki którym zachowasz zwinność do końca projektu. Na rzeczywistych przykładach, autor omawia filozofię metodyk zwinnych. Jeśli Twój zespół stosuje którąś z licznych metod Agile, to książka ta stanie się nieocenionym źródłem wiedzy, niezależnie od tego, czy jesteś menedżerem, liderem, czy szeregowym programistą.

książka Agile Software Development. Gra zespołowa.

Autor: Alistair Cockburn
Tytuł: Agile Software Development. Gra zespołowa.
Książka poświęcona metodologii Agile i inżynierii oprogramowania. Dzięki niej dowiesz się czym jest Agile, jakie są założenia zwinnego programowania, jakie są sposoby zarządzania projektem, zgodne z tą metodą oraz, jakie ograniczenia posiada Agile i jak sobie z nimi radzić. W jaki sposób powiązać Agile z innymi metodologiami? Jak dopasować metodologię Agile do specyfiki firmy? Na te i inne pytania znjadziesz odpowiedzi w książce.

książka Badania jako podstawa projektowania User Experience

Autor: Iga Mościchowska, Barbara Rogoś-Turek
Tytuł: Badania jako podstawa projektowania User Experience
Pierwsza polska publikacja o roli badań z użytkownikami w tworzeniu produktów interaktywnych. Autorki, bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokazują jak włączyć badania w kulturę organizacji, aby tworzyć produkty oparte na wiedzy, a nie przeczuciach. Książka jest niezbędnym źródłem wiedzy dla menadżerów, badaczy i projektantów.

książka Drive. Kompletnie inne spojrzenie na motywację.

Autor: Daniel H. Pink
Tytuł: Drive. Kompletnie inne spojrzenie na motywację.
Książka o nowym spojrzeniu na motywację, która jednocześnie jest narzędziem potrzebnym do przeprowadzenia zmian w życiu. Wg autora, głęboko zakorzeniona w człowieku potrzeba kierowania swoim życiem, potrzeba uczenia się i tworzenia czegoś nowego oraz lepsze postępowanie wobec siebie pozwala osiągnąć wysokie wyniki i satysfakcję.

książka Getting Things Programmed. Droga do efektywności.

Autor: Michał Bartyzel
Tytuł: Getting Things Programmed. Droga do efektywności.
W książce znajdziemy opis wyzwań stojących przed każdym programistą oraz propozycje samodoskonalenia. Wielu programistów nie zdaje sobie sprawy, z tego ile rzeczy spowalnia jego pracę. Autor przedstawia w książce, jak sprawnie sterować swoją uwagą, jak umiejętnie szacować i planować zadania oraz jak lepiej dysponować czasem.

książka Jak być dobrym Product Ownerem

Autor: Izabela Goździeniak, Ewa Gowin, Dawid Lewandowicz, Kuba Szczepanik, Jacek Wieczorek
Tytuł: Jak być dobrym Product Ownerem
"Jak być dobrym Product Ownerem" to darmowy e-book stworzony przez redakcję Agile247. E-book podzielony jest na część teoretyczną, będącą zbiorem materiałów dotyczących roli Product Ownera, oraz na część praktyczną, w której zaproszeni Product Ownerzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem. W książce znajdziesz m.in. odpowiedzi na pytania: Jak mogę rozwijać się w roli Product Ownera? Gdzie mogę poszukiwać inspiracji do rozwoju? Jaką wartość dodaną wnosi? Czy Product Owner powinien być solidnie umocowany w strukturze organizacji, czy wystarczy, jeśli będzie przekazywał zespołowi wytyczne z góry?

książka Labirynty Scruma
Sprawdzone sposoby na najczęstsze pułapki

Autor: Jacek Wieczorek
Tytuł: Labirynty Scruma. Sprawdzone sposoby na najczęstsze pułapki
Jedna z nielicznych książek o Scrumie napisana po polsku przez Jacka Wieczorka - świetnego Agile Coacha z wieloletnim doświadczeniem. Labirynty Scruma to solidna dawka wiedzy popartej praktycznymi przykładami. Książka jest podzielona na 4 rozdziały, z których dowiesz się jak skutecznie rozwiązywać problemy w zespole scrumowym, jak skutecznie doskonalić Backlog Produktu, jak radzić sobie z pułapkami Backlogu Produktu, Backlogu Sprintu oraz dostarczania Przyrostu produktu. Książka napisana jest w taki sposób, że wystarczy przejść do rozdziału lub tematu, który nas interesuje, warto jest jednak przeczytać ją "od deski do deski".

książka Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce.

Autor: Michał Bartyzel
Tytuł: Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce.
To, jak ważna jest komunikacja między stronami w biznesie, wie chyba każdy. Brak porozumienia w kwesti celów, wizji, czy potrzeb, prowadzi do porażki. Jak więc komunikować się z potencjalnym klientem lub wpółpracownikiem, tak aby rozmowa przyniosła owocne skutki? Autor, na licznych przykładach wziętych z życia, dokładnie analizując rozmowy oraz za pomocą licznych rysunków, wykresów i tabel, przedstawia nam różne techniki i narzędzia do prowadzenia skutecznych rozmów. Ukazuje nam, jak ważne są umiejętności miękkie w biznesie. Książka pełna cennych rad.

książka Pięć dysfunkcji pracy zespołowej

Autor: Lencioni Patrick
Tytuł: Pięć dysfunkcji pracy zespołowej
Ta wciągająca i pouczająca opowieść o przywództwie z pozornie prostym przesłaniem, adresowana jest do wszystkich, którzy pragną stać się wyjątkowymi liderami zespołów. Główna bohaterka staje wobec kryzysu przywództwa. Jej zadaniem jest pojednanie zespołu pogrążonego w chaosie, który zagraża bytowi całej firmy. Jak bohaterka poradzi sobie z tym wyzwaniem? W trakcie opowiadania odkrywane są dysfunkcje pracy zespołowej, które stanowią sedno problemów i trudności w firmie. Autor pomaga nam pokonać te przeszkody i radzi budować spójne i skuteczne zespoły.

książka Po pierwsze złam wszelkie zasady

Autor: Marcus Buckingham, Curt Coffman
Tytuł: Po pierwsze złam wszelkie zasady
Inspirująca książka, dająca inne spojrzenie na klasyczną teorię zarządzania ludźmi. Autorzy prezentują wyniki przeprowadzonych badań Instytutu Gallupa. Książka zdobyła status bestsellera i uznanie w środowisku akademickim i menedżerskim. Wśród książek na temat zarządzania i organizacji zajmuje pozycję wyjątkową.

książka Porozumienie bez przemocy. O języku serca

Autor: Marshall B. Rosenberg
Tytuł: Porozumienie bez przemocy. O języku serca
Porozumienie bez przemocy jest zapomnianym językiem ludzkości - mową ludzi, którzy troszczą się o siebie wzajemnie i pragną żyć w harmonii. Za pomocą anegdot, przykładów i pokazowych dialogów doktor Rosenberg demonstruje, jak w życiu codziennym można rozwiązywać problemy, które wynikają z nieumiejętnego komunikowania się.

książka Pracować inaczej. Nowatorski model organizacji inspirowany kolejnym etapem rozwoju ludzkiej świadomości.

Autor: Laloux Frederic
Tytuł: Pracować inaczej. Nowatorski model organizacji inspirowany kolejnym etapem rozwoju ludzkiej świadomości.
Książka inspiruje i motywuje do zmiany sposobu zarządzania firmą. Autor opisuje rozwój organizacji z punktu widzenia rozwoju ludzkiej świadomości. Wyróżnia trzy aspekty: samozarządzanie, oparcie na pełni człowieka, szukanie ewolucyjnego celu organizacji, który zastępuje próby przewidywania i kontrolowania przyszłości. Laloux osadza intrygujące studia przypadków w przestrzeni teorii ewolucji człowieka i jego świadomości, od materii do ducha.

książka Przywództwo plemienne

Autor: John King,Dave Logan,Halee Fischer-Wright
Tytuł: Przywództwo plemienne
W książce można znaleźć wiele intrygujących spostrzeżeń, dotyczących m.in.: funkcjonowania organizacji, w których nie ma ducha plemiennego, stopniowego przechodzenia od perspektywy ja do perspektywy my, efektywności relacji w trójkach w porównaniu z kontaktami dwojga ludzi. Autorzy zamiast tabel i liczb przedstawiają konkretne osoby, których sylwetki i losy ilustrują ich wnioski. Ich spostrzeżenia dotyczące grup można odnieść nie tylko do środowiska firm, ale też do całego życia społecznego.

książka Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

Autor: Daniel Kahneman
Tytuł: Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Książka ukazuje w nowym świetle wiele ważnych zagadnień. Kahneman wciąga czytelnika do żywej rozmowy o ludzkim myśleniu i pokazuje, kiedy można, a kiedy nie wolno ufać intuicji. Radzi, jak wykorzystać potencjał wolnego myślenia, dzieli się praktycznymi wskazówkami i przenikliwymi spostrzeżeniami na temat wyborów w życiu zawodowym i osobistym.

książka Fifty Quick Ideas To Improve Your User Stories

Autor: Gojko Adzic
Tytuł: Fifty Quick Ideas To Improve Your User Stories
Jest to książka dla każdego, kto pracuje w iteracyjnym środowisku dostarczania i planowania. Idee w niej zawarte są uniwersalne i mogą być wykorzystane przez osoby początkujące. Osoby, które pracują przy dostarczeniu oprogramowania, znajdą wiele wskazówek jak skuteczniej angażować zainteresowane strony i jak lepiej strukturować plany iteracyjne.

książka Scrum

Autor: Jeff Sutherland
Tytuł: Scrum
Scrum Czyli jak robić dwa razy więcej dwa razy szybciej. Dla tych, którzy wierzą, że każdą pracę można wykonać jeszcze lepiej, pionier Scruma – Jeff Sutherland – przygotował błyskotliwą, głęboką i prowokującą do myślenia książkę o procesie zarządzania. Scrum to prawdziwy przełom. Już teraz napędza większość głównych firm technologicznych na świecie i zaczyna się rozprzestrzeniać w każdej dziedzinie, w której ludzie borykają się ze skomplikowanymi projektami. Nie ma bardziej przejrzystego, istotnego wyjaśnienia Scruma i obietnicy, jaką niesie za sobą, niż ta Jeffa Sutherlanda, człowieka, który ponad 20 lat temu zbudował pierwszy zespół Scrum.

książka Specyfikacja na przykładach. Poznaj zwinne metody pracy i dostarczaj właściwe oprogramowanie.

Autor: Gojko Adzic
Tytuł: Specyfikacja na przykładach. Poznaj zwinne metody pracy i dostarczaj właściwe oprogramowanie.
Poznanie wymagań i oczekiwań klienta jest bardzo ważne do stworzenia wydajnej aplikacji. Dzięki książce poznasz podejście SBE (ang. specification by example), które wymaga zmiany kultury pracy zespołu. W książce znajdziesz kluczowe wzorce procesu oraz nauczysz się wprowadzać w nich zmiany. Ostatnie rozdziały książki zostały poświęcone omówieniu przykładów z życia wziętych, a dotyczących najczęściej spotykanych problemów. To szczególnie cenne informacje, które pozwolą Ci wybrać najlepsze sposoby uniknięcia typowych błędów.

książka Szef, który ma czas. Ewolucja zarządzania - dziennik budowy turkusowej firmy.

Autor: Andrzej Jeznach, współpraca Wojciech Eichelberger
Tytuł: Szef, który ma czas. Ewolucja zarządzania - dziennik budowy turkusowej firmy
"Turkusowa organizacja" to organizacja, w której nie ma sztywnej hierarchii, a pracownicy mogą współdecydować o jej losach, jednocześnie biorąc na siebie odpowiedzialność za podjęte decyzje. Czy jest to możliwe? Czy turkusowy model zarządzania sprawdza się w polskiej rzeczywistości? Autor dzieli się z nami doświadczeniem i przemyśleniami, porusza wiele cennych zagadnień i opisuje nie tylko sukcesy i powodzenia, ale i wątpliwości jakie towarzyszyły mu w trakcie budowy turkusowej firmy.

książka Twój mózg w działaniu

Autor: David Rock
Tytuł: Twój mózg w działaniu
To nowatorski poradnik ułatwiający organizację czasu i pracy oparty na badaniach naukowych z zakresu neurobiologii i dziedzin z nią powiązanych. Książka zbudowana jest jak sztuka teatralna rozpisana na cztery akty. Jej bohaterami są Emily i Paul, typowe małżeństwo z dwójką dzieci, które każdego dnia musi sprostać wielu wyzwaniom związanym z pracą. David Rock pokazuje, że możliwe jest nie tylko przetrwanie we współczesnym, pełnym obciążeń środowisku pracy, ale i odniesienie w nim sukcesu niepozbawiającego energii, lecz dającego poczucie satysfakcji z własnych osiągnięć.

książka W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich

Autor: Eric Berne
Tytuł: W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich
Książka znanego psychiatry amerykańskiego przedstawia zagadnienie stosunków międzyludzkich w kategoriach tzw. analizy transakcyjnej. Eric Berne omawia typowe sytuacje społeczne, ujmując je w konwencji "gier". Poznanie tych "gier", głębsze wniknięcie w ich strukturę i charakter pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć zarówno siebie, jak i drugiego człowieka, co prowadzić może do ulepszenia kontaktów z innymi.

książka Zarządzanie 3.0. Kierowanie zespołami z wykorzystaniem metodyk Agile

Autor: Jurgen Appelo
Tytuł: Zarządzanie 3.0. Kierowanie zespołami z wykorzystaniem metodyk Agile
Książka adresowana jest przede wszystkim do kierowników zespołów. Zebrano w niej i usystematyzowano znane od wielu lat klasyczne idee i techniki zarządzania, a następnie połączono je z ideą programowania zwinnego. Powstał w ten sposób spójny system idei, który powinien sobie przyswoić każdy adept zarządzania, mający pasję, ambicję i odznaczający się dążeniem do zarządzania wyzwalającego kreatywność zespołu.

książka Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania.

Autor: Tracy Brian
Tytuł: Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania
To największe i najważniejsze zadanie, które często zostawiamy sobie na sam koniec, autor porównuje do żaby, którą najlepiej "zjeść" od razu. "Zjedz tę żabę" to 21 metod walki ze wzlekaniem, tym samym 21 metod na osiągnięcie sukcesu w pracy i w życiu prywatnym.

Kontakt

Poleć książkę naszym czytelnikom - napisz do nas na biuro@agilepolska.pl.

+48 508 846 109