Przemyślmy Agile – recenzja

Tytuł: Przemyślmy Agile. O tym, dlaczego zwinne zespoły nie mają nic wspólnego z biznesową zwinnością.
Autor: Klaus Leopold
Tłumaczenie: Justyna Pindel
E-book: https://leanpub.com/przemyslmyagile/

Przemyślmy Agile. O tym, dlaczego zwinne zespoły nie mają nic wspólnego z biznesową zwinnością to książka w formie e-booka napisana przez Klausa Leopolda – trenera i coacha Lean Kanban oraz założyciela Flight Levels Academy. Książka składa się z 4 rozdziałów opatrzonych wieloma ilustracjami. Napisana lekkim, zrozumiałym językiem – tu podziękowania dla Justyny Pindel, która podjęła się przełożenia książki na j. polski. 

Książka opowiada historię transformacji Agile, w której autor brał udział. Pierwotnie, mimo podręcznikowego wprowadzania zwinnych metod i narzędzi pracy, czas dostarczania produktu znacznie się wydłużył. Zaczęły pojawiać się pytania odnośnie sensu samej transformacji, jak i sposobu wdrażania zmian.

Autor postanowił więc pokazać nam, co poszło nie tak oraz problemy z jakimi spotkali się w firmie i sposób w jaki do nich podeszli. Zwrócił uwagę na wiele elementów, które poszerzyły moje postrzeganie transformacji oraz zadał pytania, na które warto sobie odpowiedzieć przed wprowadzaniem zmian.

Książka nie jest szablonem, który można skopiować i który zadziała w każdej organizacji. Sam autor przestrzega przed takim podejściem podając przykład modelu Spotify. Książka jest raczej inspiracją, jak można podejść do transformacji, jakie pytania sobie zadawać i jak definiować rezultaty. Dużą wartością „Przemyślmy Agile” są przykłady, które mogą nam pomóc w pracy na wszystkich poziomach, od zarządu do operacyjnego.

Krótko mówiąc/pisząc, jest to historia, która pomaga obrać własną drogę i jak sam tytuł wskazuje – prowokuje do przemyśleń. Polecam ją nie tylko osobom, które biorą udział w transformacji ale każdemu kto szuka odpowiedzi na pytanie, czym jest prawdziwa zwinność biznesowa. 

Autor recenzji: Mariusz Petlic

W książce omawiany jest model Flight Levels, który możesz lepiej poznać dzięki szkoleniu FLIGHT LEVELS INTRODUCTION.
Z kodem rabatowym: AgilePolska otrzymasz 15% zniżki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *