AgileHints – recenzja

Przez ostatni okres wspieraliśmy informację o AgileHints – zwinnym ebooku, który zawiera 100 podpowiedzi, jak poprawić efektywność i zadowolenie w zespole deweloperskim oraz wśród osób bezpośrednio z nimi współpracujących. Jeśli jeszcze nie wiecie czy warto przeczytać AgileHints, poznajcie naszą recenzję.

Autor: Dawid Lewandowicz
Współautorzy: Joanna Gosk, Monika Braun, Dariusz Knopiński, Marcin Kliks, Konrad Synoradzki, Krystian Mrozek, Krystyna Abraham – Walasiak
Ilość stron: 230
Data wydania: 30.04.2020
Cena: 49 zł (z kodem: agilepolska otrzymacie 20% rabatu!)
Ebook: https://agilehints.pl/

AgileHints to ebook wydany w przejrzysty i czytelny sposób. Już na samym początku mamy krótką informację, jak efektywnie korzystać z książki. W książce oprócz treści znajdziemy wiele rysunków, schematów i list punktowanych/numerowanych, co ułatwia zrozumienie i przyspiesza czytanie. W każdym rozdziale znajdziemy linki do zewnętrznych źródeł oraz odesłania do innych rozdziałów, dzięki czemu możemy szybko rozszerzyć interesujące nas tematy. Co ciekawe, na początku każdego rozdziału podany jest czas, który potrzebujemy na jego przeczytanie.

W trakcie lektury AgileHints możemy poznać wiele elementów zwinnego procesu wytwarzania produktu/oprogramowania. Podczas czytania mamy wrażenie rozmowy z innym Scrum Masterem, który dzieli się swoimi doświadczeniami. Taka konfrontacja jest świetną inspiracją, dodatkowo wzbogaconą o linki do interesujących i wartościowych źródeł. Każdy z autorów dzieli się z nami problemem i daje nam wskazówkę, jak sobie poradzić i go rozwiązać. W książce znajdziemy także kontakty do autorów, z którymi możemy omówić daną wskazówkę.

Pamiętajmy jednak, że są to podpowiedzi, z których możemy skorzystać ale nie zawsze muszą sprawdzić się w naszym kontekście. Jeśli podejdziemy do hintów z dystansem, możemy zobaczyć jak robią to inni i modyfikować/dostosowywać je do naszej sytuacji. Warto więc posiadać już doświadczenie w pracy w Scrumie aby móc odnieść się do treści wskazówek. Nie jest to na pewno pozycja dla osób planujących zacząć przygodę ze Scrumem.

Część rozdziałów wciąga, część wystarczy szybko przeglądnąć, aby sprawdzić to co już przepracowaliśmy. Jest to wynik subiektywnych odczuć i zależy od posiadanej wiedzy/doświadczeń. Mimo tego, że forma AgileHints pozwala „skakać” z jednego rozdziału do drugiego, polecamy przeczytać ebooka od deski do deski. Książka układa się bowiem w ciekawą, inspirującą i sensowną podróż.

Książkę jak najbardziej rekomendujemy i polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.