AgileCE oraz Emerald Irish Pub… czyli parę słów o tym jak powstała najdłużej działająca zwinna społeczność w Polsce

O tym, że alkohol w niewielkich ilościach może pozytywnie wpływać na procesy twórcze od dłuższego czasu rozpisują się czasopisma psychologiczne. Czy to właśnie tej substancji zawdzięczamy powstanie najdłużej działającej społeczności Agile w Polsce? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak czytając historię powstania AgileWarsaw, można odnieść takie wrażenie.

Jest rok 2010. Warszawa. Emerald Irish Pub przy rondzie de Gaulle’a. To właśnie tam 4 ojców założycieli – zainspirowanych wydarzeniami z konferencji AgileCE – decyduje się na rozpoczęcie przygody, która trwa już 10 lat. Cel? Prosty i szczytny. Poszerzać swoją wiedzę oraz dzielić się nią z innymi. Mówi się, że początki nie zawsze są łatwe. W tym przypadku powiedzenie to nie miało zastosowania. Mateusz – jeden z założycieli – zapytany o tamte lata wspomina:

Nie pamiętam trudnych rzeczy. Wszystko szło jak burza. Mieliśmy energię, rzeczy robiły się same, publiczność była rozemocjonowana. Mieliśmy około 20 osób, które przychodziły regularnie, nie bały się wypowiadać, dyskutować. Później 75% (z tych osób) szło na piwo i dalej się (AgileWarsaw) toczyło.”

Z czasem pojawiają się nowi organizatorzy – jak pokaże przyszłość, takich zmian będzie więcej na przestrzeni lat. Rok 2013 przenosi AgileWarsaw w miejsce, które wszyscy dobrze znamy – portal meetup.com. Próby utrwalania wydarzeń w formie wideo kończą się sukcesem. W listopadzie 2016 pojawiają się regularne, sponsorowane nagrania ze spotkań. Na tym jednak eksperymenty się nie kończą. Udaje się wprowadzić streaming na YouTube, przeprowadzić kilka spotkań zdalnych, a także rozpocząć zbieranie całej historii na dedykowanej stronie www. Serdecznie zachęcamy Was do jej odwiedzenia: agilewarsaw.com. Znajdziecie tam pełną historię wydarzeń, oraz będziecie mieli możliwość zapoznać się z kulisami powstania społeczności.

Przez te 10 lat przez scenę oraz publiczność AgileWarsaw przewinęło się wielu fantastycznych oraz utalentowanych ludzi. Dla niektórych z nich były to pierwsze kroki w świecie Agile. Dla innych szansa na podzielenie się własną wiedzą oraz doświadczeniem.

Ponieważ to Wy drodzy prelegenci, trenerzy, oraz uczestnicy tworzycie tę wspólnotę, pragniemy podziękować Wam za te piękne 10 lat. Bez Was nie byłoby to możliwe. Dziękujemy!

Co przyniesie kolejna dekada? Zachęcamy Was, żebyście zostali z nami i przekonali się osobiście!

AgileWarsaw Team

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *