User Story, Story Maping…?

User Story, Story Maping…? Z czym to się je i po co to wszystko? Zapraszamy na zestawienie najciekawszych – naszym zdaniem – wpisów dotyczących opisywania doświadczenia i problemów użytkowników.

1) Budowanie wspólnego zrozumienia #storymapping
“Gdyby miał opisać Story Mapping jednym zdaniem, to powiedziałby, że jest to narzędzie służące do budowania wspólnego zrozumienia produktu.” pisze Jacek Wieczorek na blogu AgileCoaching.
O tym jak z pomocą User Stories można wykonać ćwiczenie, które skupione jest na użytkowniku oraz tym, w jaki sposób będzie korzystał z z produktu przeczytasz w tym wpisie.

2) Sposoby dzielenia User Stories na małe części
Ten post jest uzupełnieniem poprzedniego wpisu, tego samego autora. Opowiada o tym, że „tę historyjkę DA się pociąć na mniejsze części”.

3) User Experience Story Jam Session
W tym wpisie przeczytacie o wykorzystaniu User Stories w warsztatach z User Experience. Przejrzyście rozpisane etapy, krok po kroku możemy prześledzić scenariusz, który pokazuje jak można skutecznie połączyć różne techniki ze świata Agile oraz User Expierence, aby cały zespół mógł szybko zapełnić Product Backlog wartościowymi User Stories.

4) Porządkowanie backlogu- jak to zrobić?
O dobrych praktykach porządkowania Product Backlogu pisze Dawid Lewandowicz na blogu Agile247.pl. Chcecie dowiedzieć się jak uszeregować User Stories czy też inne itemy w PBL?
Sprawdźcie ten wpis!

5) Fifty Quick Ideas to Improve your User Stories
A teraz niespodzianka. Tym razem podążamy śladem Macieja Wilmińskiego i polecamy książkę, którą napisali Gojko Adzić i David Evans.
“To bowiem rzecz nie tylko o User Stories i wszystkim co związane z tworzeniem wymagań do oprogramowania, a w zasadzie nie tyle tworzeniem wymagań, co uzyskaniem dokładnie tego, czego oczekuje klient. To książka przede wszystkim o tym jak dobrze wytwarzać oprogramowanie w sposób przyrostowy – iteracyjny i inkrementacyjny, o tym jak w najszybszy możliwy sposób uzyskać oczekiwane efekty.” – pisze Maciej Wilminski na blogu mlynarze.com
Zapraszamy do lektury 😉

6) The Kanban Story: Initial Methodology
O tym jak można zastosować niektóre pomysły bez pełnej implementacji Scruma pisze Paweł Brodziński w swoim anglojęzycznym poście na blogu brodzinski.com. Sprawdźcie jak w takim procesie są użyte User Stories.

7) Why We Don’t Write User Stories Anymore
Nieco później Paweł Brodziński tłumaczy, dlaczego w swoim zespole już nie używają User Stories. A jak to jest z Wami? Używacie? Nie używacie?

8) Dokument czy mapa?
“…czyli o różnicy między zapisywaniem dokumentu z wymaganiami, a tworzeniem mapy historyjek.”
Obszerny i praktyczny wpis na ten temat oferuje nam twórca wpisu – Stanisław Matczak na blogu trzeciakawa.pl

9) Warsztat „Sztuka opowiadania”
Czujecie, że te wpisy to ciągle za mało? Potrzebujecie czegoś bardziej praktycznego? Sprawdźcie ofertę warsztatu, który proponują nam twórcy strony trzeciakawa.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.