Coraz częściej spotykamy się z osobami, które pracują zdalnie. Mimo to, nadal wiele firm nie ma odpowiedniej wiedzy, procesów i narzędzi aby efektywnie taką pracę wdrażać.
Są procesy stałe/powtarzalne, w których wyrózniamy etapy realizacji. Możemy wtedy przypisać osobę do danego etapu. Przy takim podejściu łatwiej jest zorganizować pracę zdalną.
O wiele trudniej jest podejść do pracy zdalnej zespołu, który nie tylko posiada wspólny cel ale również chce go wspólnie osiągać aby dostarczać cyklicznie wartość.
Nie mamy gotowych odpowiedzi ale chcemy zbierać wiedzę, doświadczenia i linki do źródeł z informacjami w tym obszarze. Jeśli możesz coś dodać lub poprawić na tej stronie prosimy napisz do nas na biuro@agilepolska.pl.
06.10 - 06.11 The Remote Future Summit 2020 Online | Konferencja |
Autorzy: Aleksandra Pogorzelska, Patryk Wójcik, Barbara Wójcik
Książka o pracy zdalnej, która łączy świat biznesu, psychologii i sportu. Książka powstała w marcu 2020 roku, gdy w związku z epidemią koronawirusa nastąpił lockdown i po raz pierwszy w nowoczesnej historii zostaliśmy masowo zamknięci w domach. Pracowaliśmy i pracujemy zdalnie dzięki umożliwiającym to narzędziom - telefonom i laptopom z dostępem do sieci. Spodziewaliśmy się większej swobody. Oczekiwaliśmy, że wreszcie będziemy mogli samodzielnie zarządzać czasem i zadaniami, które mamy do wykonania. Prognozowaliśmy, że większy luz, jaki daje możliwość operowania z domu, przełoży się na wyższą efektywność. W przypadku niektórych z nas te przekonania okazały się prawdziwe. Inni - i to przede wszystkim do nich skierowany jest ten poradnik - dowiedzieli się o sobie ciekawej rzeczy. Że choć cenimy swobodę home office, nie do końca potrafimy z niej skorzystać. Bo rodzina za plecami, bo rozpraszacze dookoła, bo lista zadań zawodowych miesza się z listą zadań prywatnych, bo własna psychika nie godzi się na pracę w domu...
Dlatego autorzy tej książki główny nacisk kładą na wyzwania zewnętrzne i wewnętrzne wiążące się z trybem home office oraz psychologiczne aspekty zmiany sposobu wykonywania obowiązków zawodowych.
Pytania, uwagi, pomysły kierujcie na
lub dzwońcie pod nr
+48 731 134 012
Znajdziecie nas także na