UWAGA! Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu.
Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Więcej

AKCEPTUJĘ

Newsy


Agile Games w Warszawie

Agile Games

Już w sobotę, 01 grudnia 2018, odbędzie się Agile Games - wydarzenie, które łączy to, co najlepsze w grach i Agile, czyli naukę przez doświadczenie, kreatywność, innowacyjność oraz zespołowość.
Wydarzenie organizowane jest dla wszystkich osób, które ciekawe są, jak gry mogą spowodować rozwój zespołu oraz zwiększyć efektywność i nauczyć wartościowych konceptów.
Druga edycja wydarzenia rozpocznie się 01 grudnia w Warszawie.
Szczegóły znajdziecie na stronie Agile Games.


Zniżki na Product Development Days konferencję w Krakowie

Mamy dla Was zniżki na Product Development Days!

01 października 2018

Konferencja PDD jest jednym z największych wydarzeń związanych z rozwojem produktów w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizatorzy zapraszają na trzy dni prelekcji i warsztatów. Pełną agendę sparwdzicie na https://programs.productdojo.io.
Czwarta edycja PDD odbędzie się już 21 października w Krakowie. Jeśli nie macie jeszczee biletów, łapcie zniżki!
Kod rabatowy "PARTNER20" upoważnia do -20 % na konferencję.
Kod rabatowy "PARTNER15" upoważnia do -15 % na warsztaty.
Bilety dostępne na www.productdevelopmentdays.com/Tickets.Product Development Days konferencja w Krakowie
PDD - Digital Transformation

18 września 2018

Konferencja Product Development Days to trzy dni prezentacji, praktycznych warsztatów, indywidualnych sesji i innych atrakcji skierowanych do osób interesujących się rozwojem produktu i chcących rozwijać swoje umiejętności.

Tegoroczna edycja skupia się wokół ścieżki biznesowej oraz ścieżki produktu obejmującej 6 obszarów wiedzy: UX i design, rozwój biznesu, rozwiązywanie problemów, zespół, nowe technologie, personal power.
PDD - Digital Transformation da zespołom produktowym i dyrektorom R&D szansę na zbadanie, w jaki sposób liderzy rynku wykorzystują najnowsze technologie do digitalizacji przemysłu.

Wśród tegorocznych prelegentów i mentorów warsztatów są: Aditya Agashe z Microsoftu, Jonathan Gall z Bloc Thinking, Aditya Bhuwania z Amazon, Maciej Jakubowski z McKinsey, Iga Mościchowska z WitFlow i Pramod Jain z Sabre.

Product Development Days odbędzie się od 21 do 24 października 2018 w Krakowie.
Więcej informacji, oraz bilety znajdziecie na stronie konferencji.Agile by Example 2018 - od 22 do 24 października w Warszawie
Znamy już wszystkich keynotów, którzy wystąpią na ABE18!

Są już ogłoszeni wszyscy keynoci tegorocznej edycji Agile by Example: Ángel Medinilla, Joshua Kerievsky, oraz Kevin Goldsmith, który na ABE16 opowiadał o transformacji AVVO, a teraz powie, jakie ma strategie pracy z ludźmi, którzy doświadczyli złych implementacji agilowych. Maciej Michalski natomiast opowie o połączeniu pracy w korpo-Google US i w ich wewnętrznych startupach, znany w Polsce z organizowania TEDxWarsaw.
Wystąpi również Christopher Avery, który 22 października, dzień przed ABE18, poprowadzi szkolenie organizowane przez ProCognitę. Polecamy zwłaszcza tym, którzy mają problem z poczuciem odpowiedzialności za zadania w swoich zespołach.
Poza tym Stephen Parry będzie opowiadał o efekcie kameleona, a Lisette Sutherland o pracy w zespołach rozproszonych, a nawet poprowadzi Dojo na ten temat.
Agenda pojawi się niebawem, a do 17 września kupicie taniej bilety, potem rusza sprzedaż last minute. Śledźcie stronę konferencji, aby być na bieżąco.Kto kogo zjada na śniadanie? Kultura a strategia organizacji.
Kto kogo zjada na śniadanie? Kultura a strategia organizacji.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak kultura organizacyjna determinuje innowacyjność i wpływa na przewagę konkurencyjną biznesu, zapraszamy na pierwsze spotaknie Freenovation w Krakowie. Na spotkaniu goście podzielą się swoim doświadczeniem z transformacji i wdrożeń, które zakończyły się sukcesem i tych, które się nie powiodły. W programie spotkania znajdzie się prelekcja Piotra Prokopowicza "Rzeźbiąc w wodzie: czy da się zarządzać kulturą organizacji?" oraz panel dyskusyjny "Kultura organizacyjna, przywództwo, innowacje, strategia. Jak wdrażać wartości, które prowadzą do celów biznesowych?".
Wydarzenie jest darmowa, rejestrujcie się na evenea.pl/...kto-kogo-zjada-na-sniadanie-freenovation-meetup-1-202168.Agile w Biznesie - zniżka na konferencję
Mamy zniżkę na Agile w Biznesie!

Agile w Biznesie to wydarzenie, które gromadzi przedstawicieli dużych i średnich firm, dzielących się swoim doświadczeniem z transformacji w duchu Agile. W programie konferencji znajdą się zagadnienia poświęcone transformacji Agile i zmianom w organizacji. Jednodniowa formuła umożliwia intensywną wymianę wiedzy i doświadczeń zaproszonych gości.
Pełna agenda na stronie konferencji.
Organizatorzy specjalnie dla czytelników Agile Polska przygotowali zniżkę 10% od aktualnej ceny. Aby skorzystać z rabatu należy wpisać w pole „Kody promocyjne” AgilePolska lub zarejestrować się poprzez ten link.Teoria spotyka praktykę, czyli czym jest Agile Wrocław On Site
Teoria spotyka praktykę, czyli czym jest Agile Wrocław On Site

Agile Wrocław on Site to nowe przedsięwzięcie Pawła Stachurskiego i Marcina Chyły - współtwórców Agile Wrocław. Przeczytajcie wywiad z chłopakami i sprawdźcie co kryje się pod ich nowym pomysłem.Scrum od podstaw - warsztaty Scrum Essentials
Poznaj Scrum od podstaw i zgarnij książkę Jeffa Sutherlanda lub Scrumowy plakat!

Scrum jest sprawdzoną i coraz częściej stosowaną metodą organizacji pracy. Wspiera nabywanie cech pozwalających na właściwą i szybką adaptację do zmieniających się oczekiwań, a w konsekwencji pomaga osiągnąć dużą przewagę konkurencyjną. Chociaż został stworzony z myślą o produkcji oprogramowania, jest z sukcesem stosowany w sprzedaży i marketingu, szkolnictwie czy administracji.
Chcesz dowiedzieć się więcej o Scrumie?
ProCognita przygotowała szkolenie “Poznaj Scrum od podstaw - warsztaty Scrum Essentials”, które wprowadza w realia pracy w Scrum. Przedstawia proces Scrum, jego elementy, role i interakcje między nimi. Na szkoleniu dowiesz się czy Scrum jest tym, czego szukasz.
Warsztaty odbędą się w Gdańsku, w Krakowie i w Warszawie. Wejdź na procognita.pl/katalog-szkolen/scrum-essentials/ i poznaj szczegóły.
A czy Ty i Twoja organizacja stosujecie Scrum?
Czy chciałbyś zdobyć wiedzę, która pomoże Ci zrozumieć czym jest Scrum?
Mamy 3 książki i 3 plakaty do rozdania od ProCognity!
Sprawdź, jak je zdobyć.Agile w Biznesie 2018 Konferencja poświęcona Agile, Scrum i Lean
VIII konferencja Agile w Biznesie już 20 września w Warszawie!

Wydarzenie gromadzi przedstawicieli dużych i średnich firm, dzielących się swoim doświadczeniem z transformacji w duchu Agile. W programie konferencji znajdą się zagadnienia poświęcone transformacji Agile i zmianom w organizacji. Jednodniowa formuła umożliwia intensywną wymianę wiedzy i doświadczeń zaproszonych gości.
W programie konferencji m.in.:
• Don’t push the elephant on your own, czyli jak wprowadzać zmiany w dużych organizacjach.
CASE STUDY BNP PARIBAS
Piotr Widacki, Dyrektor Zarządzający – Head of Digital Transformation, BGŻ BNP Paribas
• Ważne aspekty wprowadzenia Agile w organizacjach wielokulturowych.
CASE STUDY MOTOROLA SOLUTIONS
• Autonomia – kreatywność – mistrzostwo – sens. Agility jako kluczowy element kultury innowacji.
WYNIKI BADAŃ
Justyna Pawlak-Mihułka, Partner i współzałożyciel, Freenovation.org
Krystyna Pietrzykowska, Dyrektor Ds. Projektów Strategicznych, Motorola Solutions
• Rozwój biznesu w dobie transformacji Agile. Jak utrzymywać spójną wizję rozwoju biznesu, ale nie ograniczać tempa zmian i zwinności organizacji.
CASE STUDY RAIFFAISEN BANK
Tomasz Dymowski, Dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej, Raiffeisen Bank Polska
• Transformacja w mBanku – jak realizować zmiany w dużej organizacji.
CASE STUDY MBANK
Bartosz Janowski, Leader of Agile, mBank
• Ewolucja roli Product Ownera.
CASE STUDY BEST
Magdalena Berezowska, Chief Product Owner, BEST
Jakub Szczepanik, Konsultant Agile
• Jak przekuć wiedzę w praktykę i dlaczego nie zawsze się to udaje?
Magdalena Wąsik, Agile Coach, akredytowany trener AgilePM, Inprogress
INPROGRESS
• Agile portfolio management.
PRELEKCJA ZAMYKAJĄCA
Paweł Feliński, Professional Scrum Trainer, Brass Willow

Pełna agenda na stronie konferencji.
Dla czytelników Agile Polska, organizatorzy przygotowali zniżkę 10% od aktualnej ceny. Aby skorzystać z rabatu należy wpisać w pole „Kody promocyjne” AgilePolska lub zarejestrować się poprzez ten formularz.Agile By Example 2018 Konferencja poświęcona Agile, Scrum i Lean
ABE 2018

Agile By Example to jedna z najlepszych konferencji na świecie skupiająca się wokół Agile. Cieszymy się, że mogliśmy zostać partnerem medialnym tego wydarzenia :-)
Tegoroczna edycja odbędzie sie od 22 do 24 października w Warszawie. Znani są już pierwsi prelegenci Ángel Medinilla oraz Joshua Kerievsky. O obu keynotach można poczytać na agilebyexample.com/speakers.
Jeśli ktoś z Was chciałby wystąpić na ABE, organizatorzy zapraszają do zgłaszania własnych propozycji prezentacji i warsztatów do końca czerwca na agilebyexample.com/speak-at-abe.
Do końca czerwca są również dostępne bilety dla wczesnych ptaszków za jedyne 1100 zł (+vat) za dwa dni konferencji. Jak co roku, pakiet dwóch pół-dniowych warsztatów pierwszego dnia to dodatkowe 300 zł (+vat). Rejestracja na agilebyexample.com/tickets.


Relacja z konferencji Front Edge

W kwietniu odbyła się konferencja FRONT EDGE Innovation and Leadership Summit w Krakowie. Pierwsza edycja tego wydarzenia zostawiła nas z głową pełną przemyśleń i pomysłów. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a dla Was przygotowaliśmy relację z konferencji.


ALE 2018

Agile Lean Europe to największa agilowa konferencja non - profit w Europie. Tegoroczna edycja odbędzie się od 22 do 24 sierpnia w Zurychu. ALE zawsze organizowane jest w formule Open Space - uczestnicy sami tworzą program konferencji. W tym roku tematem przewodnim będzie "Power Transformance". Więcej szczegółów znajdziecie na stronie ALE 2018 Zurych.


Profectus - zapisy do 20 maja

Zbliża się VII edycja Konferencji Trenersko - Coachingowej PROFECTUS. Od 2 do 3 czerwca Kraków odwiedzą profesjonaliści oraz pasjonaci z dziedziny trenerstwa, coachingu i facylitacji. Tradycyjnie uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w wielu wykładach, warsztatach, panelach dyskusyjnych oraz networkingu.
W tym roku tematyka konferencji skupi się wokół systemowego wspierania organizacji za pomocą coachingu, trenerstwa i facylitacji. Podjęta będzie problematyka wspierania zmian - wiele osób się ich obawia, tymczasem to one mogą okazać się siłą napędową organizacji, oraz jednym z czynników decydujących o konkurencyjności na rynku. Zapisy na Konferencję Profectus trwają do 20 maja.


Agile Polska Blog

Zainspirowani polską blogosferą Agile, postanowiliśmy stworzyć bloga.
Agile Polska Blog to miejsce gdzie, każdy może dodać swój artykuł i podzielić się swoimi przemyśleniami, wiedzą oraz doświadczeniem z gronem naszych czytelników. Wystarczy wysłać wpis na adres biuro@agilepolska.pl. Każdy nadesłany wpis będzie podpisany imieniem i nazwiskiem autora oraz promowany jako news na głównej stronie portalu i jako post w naszych mediach społecznościowych. Jest jeden warunek - wpis musi poruszać temat związany z Agile, Lean lub powiązane z organizacją pracy zespołów/organizacji.
Na początek przedstawiamy wpis Natalii Paluch "User Experience i 4 fazy UCD". Agile i UX są naturalnymi partnerami. Wiele organizacji, które z sukcesem wprowadziły swoje zespoły programistów do wdrażania metodologii Agile, stara się zintegrować projekt UX z procesem... czytaj dalej na blogu


Rozdajemy książki Gojko Adzica!

Mamy dla Was książki Gojko, który 15-16 maja poprowadzi szkolenie Product Owner Key Skills. Dedykowane jest ono zarówno Product Ownerom, jak i wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój produktu. Zarówno od strony biznesowej i wytwórczej. Nauczycie się, jak bezpiecznie dostarczać wartościowy produkty dzięki zastosowaniu techniki Impact Mapping. Dowiecie się także jak budować User Stories i jak wygląda praca z historyjkami użytkownika z użyciem Specification by Example.
Ważne! Spośród osób, które do 12 maja zareagują na ten post, wybierzemy cztery osoby, które otrzymają książkę z autografem autora: „Fifty quick ideas to improve Your User Stories” lub „Impact Mapping. Making big impact with software products and projects”. Książki będą wysłane po szkoleniu.


Profectus: "Szkolenia i coaching jako strategiczny system wspierania organizacji"

Od 2 do 3 czerwca w Krakowie odbędzie się Profectus: Konferencja Trenersko - Coachingowa. Wydarzenie adresowane jest do profesjonalnych trenerów, coachów, facylitatorów, mentorów, ekspertów HR i managerów oraz wszystkich pasjonatów, którzy chcą zdobyć nową wiedzę i poszerzyć swoje kompetencje w zakresie coachingu, trenerstwa i facylitacji.
Temat tegorocznej edycji nawiązuje do dynamicznej sytuacji na rynku, która wymaga od organizacji elastyczności i szybkości działania. Dowiecie się jak coaching, trenerstwo czy facylitacja mogą efektywnie wpływać na budowanie organizacji jako środowiska rozwojowego dla pracowników. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.


Unconf 2018 - LEAD, MANAGE, GROW

Unconf to niezwykłe wydarzenie poświęcone Agile, Lean, Management 3.0 i nowym formom organizacji pracy. To okazja, do uczestniczenia w warsztatach tematycznych i poznawania ciekawych technik i stylów facylitacji. Dołącz do wydarzenia, podczas którego doświadczenia innych ludzi zainspirują Cię do działania, a praktyka wyzwoli nową energię i entuzjazm na nadchodzące miesiące pracy.
Od 8 do 9 czerwca odkryjesz czym jest przywództwo w nowoczesnych organizacjach, czym jest zarządzanie w samoorganizujących się zespołach oraz czym jest rozwój firmy, produktu lub zespołu i na czym polega inwestycja w rozwój.
Szczegóły na https://unconf2018.unconf.pl/.


Ruszyła sprzedaż biletów na drugą edycję Agile on the Boat!

Agile on the Boat to zwinna konferencja w warsztatowej formie. Tegoroczna edycja odbędzie się 18 maja we Wrocławiu na Barce Tumskiej. Bilety do kupienia na https://www.episteme.events/#!/details/agile-on-the-boat-2-3.
Agile on the Boat to cały dzień intensywnych warsztatów. Uczestnicy pracują w małych grupach, które pozwalają lepiej skupić się na celu ćwiczenia, a także nawiązać głębszą relację z prowadzącym i współuczestnikami. Pozwala to lepiej opanować praktyczne umiejętności i narzędzia.
Więcej informacji o konferencji, prelegentach oraz warsztatach znajdziecie na stronie Agile on the Boat.


FRONT EDGE Innovation and Leadership Summit

Od 16 do 17 kwietnia odbędzie się konferencja Front Edge w Krakowie. Pierwszego dnia, prelegenci podzielą się wiedzą na temat innowacji i przywództwa. Drugiego dnia odbędą się warsztaty. Szczegółowy program znajdziecie na http://frontedge.eu/#schedule. Na konferencji wystąpią specjaliści w swoich dziedzinach, m.in. Jurgen Appelo, Piotr Prokopowicz oraz Paweł Brodziński.
Bilety dostępne na http://frontedge.eu/#buy-ticket.


Product Development Days 2018

Od 22 do 24 października odbędzie się Product Development Days w Krakowie.
Konferencja skierowana jest do wszystkich osób zajmujących się rozwojem produktów. Wydarzenie przeznaczone jest nie tylko dla profesjonalistów z innowacyjnych firm z branży technologicznej, ale także dla osób z małych firm, które starają się zrozumieć potrzeby swoich klientów i sprostać ich oczekiwaniom.
Już teraz bilety w przedsprzedaży z 40% zniżką (do 15 kwietnia!), a na kod Agile Polska każda osoba, która kupi bilet otrzyma książkę Igi Mościchowskiej z dedykacją autorki: Badania jako podstawa projektowania User Experience.
Więcej informacji na temat PDD 2018 znajdziecie na stronie https://productdevelopmentdays.com/.


Front Edge

Od 16 do 17 kwietnia odbędzie się Konferencja Front Edge w Krakowie. Organizatorzy zapraszają na spotkania z ekspertami i praktykami z organizacji, które świadomie wdrażają i rozwijają kulturę innowacji. Prelegenci podzielą się wiedzą na temat innowacji i przywództwa, dobrych praktyk, a także upadkami i porażkami.
Kultura innowacji wpływa bezpośrednio na efektywność biznesową, czyli zasadniczy cel funkcjonowania organizacji. Budowanie kultury innowacji nie jest możliwe bez przywództwa wzrostu - nowoczesnego podejścia do zarządzania opartego na budowaniu silnych, twórczych, autonomicznych i samoorganizujących się zespołów. W nowoczesnych, innowacyjnych organizacjach lider nie jest mianowany, a staje się nim w sytuacjach wymagających przywództwa.
Więcej informacji oraz bilety na Konferencję Front Edge dostępne na stronie http://frontedge.eu/.


User Story, Story Maping...?

User Story, Story Maping...? Z czym to się je i po co to wszystko? Zapraszamy na zestawienie najciekawszych - naszym zdaniem - wpisów dotyczących opisywania doświadczenia i problemów użytkowników.

1) Budowanie wspólnego zrozumienia #storymapping
“Gdyby miał opisać Story Mapping jednym zdaniem, to powiedziałby, że jest to narzędzie służące do budowania wspólnego zrozumienia produktu.” pisze Jacek Wieczorek na blogu AgileCoaching.
O tym jak z pomocą User Stories można wykonać ćwiczenie, które skupione jest na użytkowniku oraz tym, w jaki sposób będzie korzystał z z produktu przeczytasz w tym wpisie.

2) Sposoby dzielenia User Stories na małe części
Ten post jest uzupełnieniem poprzedniego wpisu, tego samego autora. Opowiada o tym, że „tę historyjkę DA się pociąć na mniejsze części”.

3) User Experience Story Jam Session
W tym wpisie przeczytacie o wykorzystaniu User Stories w warsztatach z User Experience. Przejrzyście rozpisane etapy, krok po kroku możemy prześledzić scenariusz, który pokazuje jak można skutecznie połączyć różne techniki ze świata Agile oraz User Expierence, aby cały zespół mógł szybko zapełnić Product Backlog wartościowymi User Stories.

4) Porządkowanie backlogu- jak to zrobić?
O dobrych praktykach porządkowania Product Backlogu pisze Dawid Lewandowicz na blogu Agile247.pl. Chcecie dowiedzieć się jak uszeregować User Stories czy też inne itemy w PBL?
Sprawdźcie ten wpis!

5) Fifty Quick Ideas to Improve your User Stories
A teraz niespodzianka. Tym razem podążamy śladem Macieja Wilmińskiego i polecamy książkę, którą napisali Gojko Adzić i David Evans.
“To bowiem rzecz nie tylko o User Stories i wszystkim co związane z tworzeniem wymagań do oprogramowania, a w zasadzie nie tyle tworzeniem wymagań, co uzyskaniem dokładnie tego, czego oczekuje klient. To książka przede wszystkim o tym jak dobrze wytwarzać oprogramowanie w sposób przyrostowy – iteracyjny i inkrementacyjny, o tym jak w najszybszy możliwy sposób uzyskać oczekiwane efekty.” - pisze Maciej Wilminski na blogu mlynarze.com
Zapraszamy do lektury ;-)

6) The Kanban Story: Initial Methodology
O tym jak można zastosować niektóre pomysły bez pełnej implementacji Scruma pisze Paweł Brodziński w swoim anglojęzycznym poście na blogu brodzinski.com. Sprawdźcie jak w takim procesie są użyte User Stories.

7) Why We Don’t Write User Stories Anymore
Nieco później Paweł Brodziński tłumaczy, dlaczego w swoim zespole już nie używają User Stories. A jak to jest z Wami? Używacie? Nie używacie?

8) Dokument czy mapa?
“…czyli o różnicy między zapisywaniem dokumentu z wymaganiami, a tworzeniem mapy historyjek.”
Obszerny i praktyczny wpis na ten temat oferuje nam twórca wpisu - Stanisław Matczak na blogu trzeciakawa.pl

9) Warsztat „Sztuka opowiadania”
Czujecie, że te wpisy to ciągle za mało? Potrzebujecie czegoś bardziej praktycznego? Sprawdźcie ofertę warsztatu, który proponują nam twórcy strony trzeciakawa.pl!


Unconf 2018

Od 8 do 9 czerwca odbędzie się w Krakowie kolejna edycja Unconf. Organizatorzy zapraszają na dwa dni intensywnych warsztatów i inspirujących dyskusji. Tym razem tematami przewodnimi konferencji będą Lead, Manage i Grow. Więcej o Unconf przeczytasz na stronie konferencji, a jeśli chcesz poprowadzić warsztat, do 30 kwietnia możesz zgłosić swoją propozycję, szczegóły na https://unconf2018.unconf.pl/call-for-trainers/.


ABE Light 2018

Nie możecie się już doczekać kolejnej edycji AgileByExample? Wpadnijcie na ABE Light - wiosenną, szczuplejszą siostrę konferencji ABE. Organizatorzy zapraszają 17 marca w sobotę na pół dnia prezentacji i warsztatów zakończonych networkingiem przy piwie.


ACE! 2018

ACE! to jedna z największych Europejskich Konferencji Agile & UX, przyciągająca ludzi z całego świata. Tegoroczna edycja łączy dwie ścieżki:
Tworzenie Lepszych Produktów - ścieżka związana z tematyką Lean Startup, Lean UX, Design Thinking oraz Customer Development. Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób związanych z tworzeniem i kreowaniem produktów, m.in. product managerów, UI oraz Interaction Designerów, a także badaczy UX
Tworzenie Lepszego Oprogramowania - ścieżka, która skupia się na Agile, Lean, Scrum, Kanban oraz innych metodach mających usprawnić prace nad rozwojem oprogramowania.
Dziewiąta edycja ACE! odbędzie się od 17 do 18 maja 2018.
Więcej informacji o Konferencji znajdziecie na http://aceconf.com/#!/registration.
Specjalnie dla naszych czytelników kod zniżkowy 15% - 2c49d97bcd1cc87c, ważny do 10.05!


IX Międzynarodowa Naukowa Konferencja Coachingu

Centrum Coachingu i Mentoringu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie organizuje IX Międzynarodową Naukową Konferencję Coachingu. Celem tegorocznej edycji jest przedstawienie szerokiej gamy systemowych podejść w coachingu oraz ich zastosowań w dzisiejszym skomplikowanym i szybko zmieniającym się świecie.
Organizatorzy co roku dokładają wszelkich starań, aby konferencja miała najwyższy poziom merytoryczny, łączyła polskich oraz zagranicznych naukowców i praktyków, pokazywała aktualny dorobek coachingu zarówno w Polsce, jak i w środowisku międzynarodowym. Celem wydarzenia jest również wymiana wiedzy, ukazanie ciekawych i wartościowych praktyk oraz integracja środowiska coachów w Polsce.
IX Międzynarodową Naukową Konferencję Coachingu współtworzyć będą wybitni międzynarodowi eksperci prof. Jonathan Passmore oraz prof. Peter Hawkins z Henley Business School.
Wszystkim osobom, powołującym się na Agile Polska w trakcie wypełniania formularza konferencyjnego przysługuje zniżka w wysokości 600 zł.
Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji znajdziecie na stronie IX Międzynarodowej Naukowej Konferencji Coachingu.


Zwinny marzec

Zaplanowaliście już najbliższy miesiąc?
W marcu czeka na Was 15 spotkań i 6 warsztatów organizowanych przez agilowe społeczności oraz 2 konferencje. Aktualny rozkład jazdy zawsze znajdziecie na agilepolska.pl/wydarzenia.html, a jeśli brakuje czegoś w naszym kalendarzu, piszcie do nas na biuro@agilepolska.pl.


ABE Light 2018

ABE Light to "szczuplejsza siostra" konferencji AgileByExample. Wydarzenie odbędzie się 17 marca w Warszawie. W sobotę, po południu organizatorzy zapraszają na prezentacje i warsztaty zakończone networkingiem przy piwie. Na konferencji wystąpią Mary Poppendieck, Michał Dworczyk, Dorota Jaworska i Marcin Gozdalik, a warsztaty poprowadzi ProCognita. Rejestrujcie się na stronie ABE Light.


“Zwinna narzędziownia”

Marcin Ziółek, Ewa Koprowska, Marta Orbitowska oraz Łukasz Szóstek uruchomili eksperyment pod nazwą “Zwinna narzędziownia”. Jest to miejsce, w którym możesz podzielić się wiedzą o ciekawych narzędziach, przydatnych w codzinnej pracy, zadać pytanie, znaleźć ciekawe alternatywy.
Sprawdźcie sami!
Jeśli nie korzystacie z trello łapcie zaproszenie lub wejdźcie bez zakładania konta na https://trello.com/b/AkncoRg2/zwinna-narzędziownia.


Agilowe Konferencje 2018

Pojawia sie coraz więcej terminów agilowych konferencji w Polsce. Ostatnio poznaliśmy daty ACCPL, Konferencji Profectus, 4Developers, Agile&Automation Days oraz Unconf. Sprawdźcie je w naszym kalendarzu wydarzeń.
Poszukiwani są prelegenci i sponsorzy, więc jeśli jesteście zainteresowani taką formą wsparcia, skontaktujcie się z organizatorami.


World Retrospective Day

Z okazji Światowego Dnia Retrospektywy, który przypada właśnie na 6 lutego zebraliśmy dla Was kilka blogowych wpisów dotyczących Retrospektywy:
1) Antywzorce w Scrumie. Część 4: Retrospektywa Sprintu
Jacek Wieczorek poświęca czwartą część popularnej serii, opisującej najczęściej występujące antywzorce w Scrumie, Retrospektywie Sprintu.
Więcej na ten temat możecie przeczytać w książce "Labirynty Scruma" napisanej przez autora tego wpisu. Gorąco polecamy!
2) Test Belbina na retrospektywie
O tym jak można wykorzystać test Belbina na retrospektywie, by zweryfikować "Co stoi zatem za porażkami jednych zespołów, a sukcesami drugich?" pisze na blogu agile247.pl Ewa Gowin.
Jak to się dzieje, że nasz pieczołowicie dobrany zespół faworyt nie daje sobie rady, gdy tymczasem zlepek przypadkowych ludzi potrafi osiągnąć zdumiewające wyniki?
Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do przeczytania wpisu!
3) Pomysł na retrospektywę z feedbackiem
To, jak ważny jest feedback w Agile i nie tylko, nie musimy Was przekonywać. Izabela Goździeniak podrzuca nam pomysł na retrospektywę z feedbackiem. O tym jak może przebiegać takie właśnie spotkanie przeczytacie w tym wpisie.
4) Pomysł na Retrospekcję Sprintu – technika 4L
O kolejnym pomyśle na retrospekcję Sprintu przeczytacie na blogu agilecoaching.pl. Tym razem to technika 4L. Znacie? Jeśli nie, to czas poznać! :)
5) Trzy aspekty przygotowania Scrum Mastera do Retrospekcji
Teraz coś specjalnie dla Scrum Masterów: Trzy aspekty przygotowania do Retro. Z posta Tomka Pawlaka dowiemy się co to jest wgląd, jak pomóc go wygenerować i dlaczego jest to istotne dla zespołu scrumowego. Omówione są trzy potrzebne aspekty: swoboda, skupienie oraz wytrwałość.
6) Facebook Reactions Retrospective
O retrospektywie inspirowanej funkcjami Facebooka pisze Piotr Wegert.
Ćwiczenie jest wariacją bardzo popularnego szablonu „Glad”, „Sad”, „Mad”, zainspirowane wprowadzoną jakiś czas temu przez Facebooka funkcją o nazwie „Reakcje”, która rozszerzyła dobrze wszystkim znany przycisk „Lubię to”.
Zaciekawił Was ten temat? Nas bardzo ;)
7) Retrospekcja Sprintu Oparta o Wartości Scrum w 5 krokach
Agnieszka Kaczor na blogu QAgile pisze o retrospekcji w pięciu krokach. Wiecie jakie to kroki? Nie..? To zapraszamy do wpisu!
To już wszystko od nas na dziś :) A Wy? Jakie macie metody na Retrospektywę?


Agile Coach Camp PL 2018 - znamy terminy!

Rezerwujcie terminy na wiosenną edycję ACCPL:
06-08.04.2018 (#1)
13-15.04.2018 (#2)
Tym razem sympatycy Agile spotkają się w hotelu “Ranczo pod bocianem” w miejscowości Przypki. Zapisy rozpoczną się 05.02.2018 roku o 10:00 na www.meetup.com/Agile-Coach-Camp-Poland/.
Jeśli Ty lub Twoja firma chcecie zostać sponsorem eventu, piszcie śmiało na konferencja.accpl@gmail.com.


IX Międzynarodowa Naukowa Konferencja Coachingu

"Coaching jako narzędzie systemowej zmiany" to temat IX edycji Międzynarodowej Naukowej Konferencji Coachingu. Wydarzenie odbędzie się 27 - 28 kwietnia 2018 roku w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Tegoroczna edycja poświęcona będzie takim tematom, jak:
- Turkusowe organizacje i samoorganizujące się zespoły a coaching
- Coaching grupowy oraz coaching zespołowy i ich rola w systemowych zmianach w organizacji
- Leadership i zarządzanie w świecie VUCA a coaching
- Nowe trendy w systemowym podejściu w coachingu - jak zmienia się coaching w zmieniającym się świecie
- Motywacja i motywowanie w procesie systemowej zmiany w organizacji
- Od ja do ekosystemu - U.LAB
- Coaching jako narzędzie wspierania innowacyjności
- Jednostka jako system, metody pracy z systemami klienta
Na wydarzenie zapiszecie się poprzez formularz zgłoszeniowy, a więcej informacji o Konferencji znajdziecie pod adresem http://www.kozminski.edu.pl/.


Narzędzie do estymowania

W Internecie jest wiele narzędzi pomagających z uśmiechem popatrzeć na to co robimy. Znacie takie to wrzućcie linka w komentarzu na naszym facebooku. My podajemy narzędzie do estymowania: https://userstoryestimation.net


Przedświąteczna niespodzianka!

Z okazji zbliżających się Świąt mamy dla Was małą niespodziankę. Być może część z Was znajdzie w tym gorącym okresie chwilkę czasu na odprężenie się i relaks z lekturą ;-) Przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku ciekawych blogowych wpisów z ostatniego miesiąca:
QAgile: “Project Manager w Scrum #3 - co zrobić z PMem”
Krystian Kaczor odpowiada na bardzo często stawiane pytanie "Co zrobić z PMem w procesie wdrażania Scrum?". Czy każdy Project Manager nadaje się do Agile? Na jakie role może przekwalifikować się PM?
Agile247.pl “Maintenance w agile [agilestarter]”
Kiedy rozwijamy produkt stosując Agile i oddajemy go do użytkowania, już od pierwszego momentu napływają do nas zgłoszenia czyli tzw. maintenance (utrzymanie). W tym wpisie możemy uporządkować swoją wiedzę na temat klasyfikacji zgłoszeń oraz temat ich krytyczności, czyli kiedy zespół uznaje, że problem jest poważny albo nie. Odpowiemy sobie również na pytanie "czym jest ‘Zero Bug Policy’?" oraz jakie są sposoby obsługi zgłoszeń.
ProCognita Blog “Agile Product Management”
„Za siedmioma górami, za siedmioma lasami Klient dokładnie wiedział czego potrzebuje… Zespół dokładnie wiedział, jak to dostarczyć… A po drodze nie zmieniło się nic.” Niestety jak doskonale wiemy - rzeczywistość jest zupełnie inna a problemy braku komunikacji, zmiany wymagań, zależności, opóźnienia to tylko nieliczne przeszkody w pracy każdego PMa. Tomek Wykowski na meetupie Agile Warsaw podpowiada jak uniknąć tych problemów i jak sobie z nimi radzić gdy już się pojawią. Zapraszamy do przeczytania wszystkich wpisów!


Zwinne Konferencje 2018!

Rok 2017 jeszcze się nie skończył, a organizatorzy już planują kolejne edycje agilowych konferencji na 2018 rok. Pojawiło się już kilka konkretnych dat, śledźcie je na www.agilepolska.pl/wydarzenia.html.


Wrocław Lean Coffee

We Wrocławiu powstała nowa grupa dla wszystkich osób zainteresowanych tematami Lean i Kanban. Jej organizatorem jest Radek Orszewski, który z powodzeniem prowadzi podobną grupę w Berlinie. Spotkania będą odbywały się w formule Lean Coffe, z agendą, którą definiują i priorytetyzują sami uczestnicy. Więcej szczegółów znajdziecie na meetupie Wrocław Lean Coffee, możecie również wybrać temat pierwszego spotkanie na https://www.meetup.com/Wroclaw-Lean-Coffee/polls/1258211/.


Szkolenia 2018

Zbliża się 2018 rok, a wraz z nim nowe wyzwania, plany, postanowienia i ... nowy budżet w firmie ;-) Być może jakaś jego część przeznaczona jest na szkolenia i być może chcielibyście skorzystać ze szkoleń na temat Agile i Scrum. Sprawdźcie co i kiedy będzie się działo w przyszłym roku na agilepolska.pl/szkolenia.html.


Nie tylko prelekcjami społeczności żyją

Czy spotkania agilowych grup opierają się głównie na zwinnych prelekcjach? Otóż nie! Co raz więcej społeczności organizuje warsztaty, w których biorą udział wszyscy uczestnicy spotkania. Na taką nietypową formułę spotkań w tym miesiącu zapraszają ALE Kraków, Management 3.0 Warszawa oraz Agile 3M z Gdańska, a chętni z Trójmiasta i okolic mogą także wziąć udział w miejskiej agilowej grze.
Polecamy!


Labirynty Scruma

W piątek wylosowaliśmy osoby, którym wyślemy "Labirynty Scruma" - gratulujemy. Wszystkim osobom dziękujemy za udział w zabawie!
Mamy dla Was dwa egzemplarze książki "Labirynty Scruma" Jacka Wieczorka! Wylosujemy je, spośród osób, które polubią i udostępnią posta o Książce na naszym Facebooku. Konkurs trwa do 5 października. 6 października wylosujemy szczęśliwców i skontaktujemy się z nimi w wiadomości prywatnej. Zachęcamy do udziału w konkursie!


Legendarna zwinność - jak ku niej zmierzać, a jak w niej ugrzęznąć?

Już w tym tygodniu 26 października odbędzie się pierwsze spotkanie Agile Częstochowa. W ramach spotkania planowane jest wprowadzenie czym jest zwinność, jakie były jej początki oraz zabawa w grę, która pozwoli doświadczyć jej najważniejszych składowych na własnej skórze. Spotkanie poprowadzą Sylwia Dąbrowska i Radek Orszewski. Zapraszamy do udziału w spotkaniu zainteresowane osoby nie tylko z Częstochowy.


Agile 4U z Torunia szuka Prelegentów

Agile 4U to nowa grupa, która postanowiła szerzyć wiedzę o Agile w swoim mieście. Jeśli jesteś z Torunia lub okolic, lub masz ochotę odwiedzić to miasto i przy okazji podzielić sie z jego mieszkańcami swoją wiedzą na zwinne teamty oraz wesprzeć działalność Agile 4U, skontaktuj się z organizatorami:
Marta Politowska - świetna planistka, koordynatorka, to dzięki niej niczego nie brakuje na spotkaniach grupy;
Agnieszka Wąsowicz - Scrum Master z backgroundem testerskim, poprowadziła kilka dotychczasowych spotkań pod kątem merytorycznym;
Krzysztof Pobożan - Programista z zacięciem agile'owym, to od niego i Agnieszki wyszła propozycja, aby założyć społeczność;
Lidka Krystoforska - Scrum Master i społecznik, wierzy w rozbujanie Agile'a w Toruniu :)
Organizatorzy są otwarci na różne tematy i formułę spotkań.


Dołącz do organizatorów Big Agile Theory z Katowic

Big Agile Theory 18 października organizuje spotkanie podsumowujące dotychczasowe meetupy grupy i zaprasza wszystkie chętne osoby, które chciałyby współtworzyć i mieć wpływ na wygląd kolejnych eventów. Jeśli masz ochotę dołączyć do organizatorów BAT, skontaktuj się na meetupie Grupy.


Agile Częstochowa

Niedawno pisaliśmy o Sylwii, która potrzebowała pomocy w organizacji pierwszego agilowego spotkania w Częstochowie. Bardzo miło jest nam poinformować, że dzięki Waszemu wsparciu powstała nowa grupa - Agile Częstochowa! Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy 26 października na pierwsze spotkanie "Legendarna zwinność - jak ku niej zmierzać, a jak w niej ugrzęznąć?". Spotkanie poprowadzi Sylwia Dąbrowska i Radek Orszewski. Więcej informacji na stronie wydarzenia.


Po wakacjach czas wrócić do rzeczywistości :-) Agilowa Polska budzi się do życia, grupy organizują wiele ciekawych spotkań i warsztatów, warto również zapoznać się z ofertami firm szkoleniowych oraz nowymi agilowymi ofertami pracy. Niedługo będziemy mieć dla Was także niespodziankę. Śledźcie nas na Facebooku oraz zaglądajcie na naszą stronę ;-)


20% zniżki na Product Development Days!

Mamy dla Was świetną informację - do 30 września, na hasło AgilePolska dostaniecie 20% zniżki na Product Development Days!
W tym roku PDD odbędzie się 28 - 30 listopada w Krakowie. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zajmujących się rozwojem produktów. Konferencja organizowana jest zarówno dla profesjonalistów z dużych, innowacyjnych firm, jak i dla osób z małych firm, które chcą zrozumieć potrzeby klientów i spełniać ich oczekiwania. Bilety oraz więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Product Development Days.


Big Agile (Theory)

Polska społeczność Agile wciąż się powiększa! Przedstawiamy nową grupę z Katowic - Big Agile (Theory), która planuje spotykać się regularnie raz w miesiącu. Na udział w spotkaniach organizatorzy zapraszają wszystkie osoby związane z IT i interesujące się metodykami zwinnymi.


Nowe społeczności - nowe możliwości

Społeczności Agile mają się już dobrze w kilku największych miastach Polski. Dołączają do nich kolejne jak ostatnio Lublin i Toruń. Ale to na pewno nie koniec chętnych na wymianę doświadczeń.
I tak zgłosiła się do nas Sylwia z Częstochowy z prośbą o pomoc w organizacji pierwszego spotkania. Potrzebny jest prelegent. Sylwia proponuje aby zacząć od wprowadzenia do metodyk zwinnych, scruma czy kanbana itp. Może przy okazji zabawy czy gry. Sama deklaruje się zająć stroną organizacyjną spotkania. Bezpośredni kontakt do Sylwii: s.dabrowska@mastersofmental.pl
Jeśli chcesz wystąpić w Częstochowie lub jesteś zainteresowany zorganizowaniem spotkania w Twoim mieście - napisz do nas.


Zjedz tę żabę

"Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania" Briana Tracy'ego to zbiór skutecznych metod walki z odkładaniem rzeczy na później. Autor porównuje najważniejsze i jednocześnie najtrudniejsze zadania do żab, które najlepiej "zjeść" od razu. Być może jest to książka o rzeczach oczywistych, jednak warto czasem odświeżyć sobie wiadomości. Poradnik napisany prostym, zrozumiałym językiem motywuje do działania, a rady w nim zawarte można stosować zarówno w życiu zawodowym jak i w życiu prywatnym.


Znamy już miejsce i terminy jesiennej edycji ACCPL 2017!

Jesienna edycja Agile Coach Camp Poland odbędzie się w Spale.
Data pierwszego spotkania: 22.09 - 24.09
Data drugiego spotkania: 29.09 - 01.10
Jeśli Ty lub Twoja firma chcecie zostać sponsorem eventu, zapraszamy do kontaktu konferencja.accpl@gmail.com.
Wydarzenie już niedługo będzie można śledzić na agilecoachcamp.pl oraz na naszym portalu.
Agile Coach Camp Poland to spotkania, na których pasjonaci "zwinności" prowadzą intensywne rozmowy oraz uczestniczą w warsztatach. Formuła Open Space dodatkowo stwarza świetną okazję do nawiązania nowych znajomości, poznania opinii i pomysłów innych osób oraz wymiany doświadczeń między uczestnikami.


Agile4U

Witamy nową grupę entuzjastów Agile! Agile4U to zwinna społecznosć z Torunia. Grupa planuje spotkania w formule prelekcja + open space, w luźnej i swobodnej atmosferze.
Spotkania Agile4U możecie znaleźć w naszym kalendarzu wydarzeń.


"Szef, który ma czas. Ewolucja zarządzania - dziennik budowy turkusowej firmy"

Przedstawiamy kolejną publikację w naszym zestawieniu książek wartych przeczytania. Książkę o tematyce "turkusowych organizacji" napisał Andrzej Jeznach przy współpracy z Wojciechem Eichelbergerem.

W skrócie "turkusowa organizacja" to organizacja, w której nie ma sztywnej hierarchii, a pracownicy mogą współdecydować o jej losach, jednocześnie biorąc na siebie odpowiedzialność za podjęte decyzje. Czy jest to możliwe? Czy turkusowy model zarządzania sprawdza się w polskiej rzeczywistości? Autor dzieli się z nami doświadczeniem i przemyśleniami, porusza wiele cennych zagadnień i opisuje nie tylko sukcesy i powodzenia, ale i wątpliwości jakie towarzyszyły mu w trakcie budowy turkusowej firmy.


Allegro Tech Talks Warszawa #3 - 19.06.2017

Jeśli interesuje Cię, jak zmieniało się Allegro na przestrzeni 6 lat, co oznacza Agile w Allegro, w jakim punkcie obecnie znajduje się firma i czym się aktualnie zajmuje, to nie możesz przegapić tego spotkania. Eksperci z Allegro przedstawią Ci różne spojrzenia na zwinność i opowiedzą o swojej pracy. Po krótich prezentacjach będziesz mógł zadać pytania, podzielić się uwagami, zaczerpnąć opini prelegentów oraz wymienić się doświadczeniem i wiedzą.


Product Development Days 2017 - Delivering Value Innovation Strategy

Do 15 czerwca dostępne są bilety za połowę ceny, dla osób które chcą się zapisać nie znając pełnej agendy Konferencji - CRAZY BIRDS.
Do 15 czerwca, można również zostać prelegentem i zgłosić tematy prelekcji/warsztatów.
Tegoroczna edycja PDD odbędzie się 28-30.11.2017 w Krakowie. Product Development Days to trzy dni prezentacji, praktycznych warsztatów, indywidualnych sesji i innych atrakcji kierowanych do specjalistów zajmujących się rozwojem produktu i chcących rozwijać swoje umiejętności.


Hackin' Gliwice - 08.06.2017, Gliwice

Druga edycja Hackin' Gliwice poświęcona będzie wszystkim entuzjastom Agile. Na spotkaniu zostaną poruszone 2 tematy: "Impact Mapping with Innovation Games", przedstawiony przez Gojko Adzica, oraz "Why Agile in projects is so challenging", który zaprezentuje Mark Bierbaumer. Uczestnicząc w wydarzeniu, dowiemy się, jak zaplanować rozwój swojego produktu, aby zapewnić jak największą wartość klientom.


Scrum Days, Warszawa, 05-06 czerwiec 2017

Już niedługo odbędzie się Scrum Days w Warszawie. Konferencja poświęcona jest zwinnemu podejściu do zarządzania projektami, a jej celem jest stworzenie środowiska, w którym ludzie mogą się spotkać, budować sieci społecznościowe, prowadzić interesy i wymieniać się doświadczeniem. Do 19 maja można nabyć bilety po obniżonej cenie, organizatorzy przewidzieli również zniżki dla grup. Więcej na Scrum Days 2017.


Konferencje Agile w Europie

Chciałbyś brać udział w zagranicznych wydarzeniach? Poznać inny punkt widzenia i wymieniać się wiedzą oraz doświadczeniem? A może poprostu chcesz nawiązać kontakt lub współpracę z osobami spoza naszego kraju? Sprawdź, jakie agilowe konferencje odbywają się w Europie w 2017 roku.


Zapisy na VI Konferencję Trenersko - Coachingową PROFECTUS tylko do 10 maja!

Organizatorzy PROFECTUSA, jak co roku, przygotowali Konferencję bogatą w różnorodne formy, dzięki którym uczestnicy na pewno nie będą się nudzić. W planie znalazło się, między innymi: 20 warsztatów, 8 wykładów, 3 networkingi prowadzone przez specjalistów, panel dyskusyjny oraz pytania do ekspertów. Co więcej, w specjalnie utworzonej Business Zone – strefie dla profesjonalistów, będzie można zapoznać się z wystawcami, przejrzeć oferty firm szkoleniowych, trenerskich, konsultingowych i tym podobnych oraz porozmawiać z ekspertami. W przerwach pomiędzy wykładami i warsztatami będzie można odpocząć i „naładować baterie” przed kolejnymi punktami programu w strefie relaksu – Chill Zone.
Konferencja PROFECTUS to nie tylko okazja do poszerzania wiedzy i umiejętności w zakresie coachingu, trenerstwa czy facylitacji, ale przede wszystkim ogromna przestrzeń networkingowa, stwarzająca możliwości do poznania innych osób z branży, co nierzadko w przeszłości, kończyło się wspólnymi projektami łączącymi biznesowo uczestników na lata.
Jednym zdaniem – Nie może Was tam zabraknąć!
Zapisy odbywają się do 10 maja na stronie: http://www.konferencjaprofectus.pl/bilety/.


Lub lean&agile

Witamy nową, agilową grupę z Lublina!
Lub lean&agile to społeczność sympatyków metodyk szczupłych i zwinnych. Uczestnicy, na regularnych spotkaniach, chcą wymieniać się wiedzą i doświadczeniem, wspierać się i prowadzić dyskusje. Pierwsze spotkanie "#1 Porządny Agile" odbędzie się 9 maja, a jego gościem będzie Kuba Szczepanik - współtwórca portalu Agile247.pl, autor bloga kubaszczepanik.pl, aktualnie zajmuje się wsparciem agile w mBanku.


Jesienna edycja Agile Coach Camp Poland!

Agile Coach Camp Poland to spotkania, na których pasjonaci "zwinności" prowadzą intensywne rozmowy oraz wspólnie rozwiązują zadania na wybranych warsztatach. Jest to świetna okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń oraz spojrzenia z dystansem na problemy w firmie. Dzięki formie Open Space, uczestnicy mogą poznać opinie i pomysły innych osób, co może stać się inspiracją do podjęcia nowych wyzwań.

Jeśli nie udało Ci się dostać na wiosenną edycję Agile Coach Camp Poland, być może uda Ci się zdobyć wejściówkę na jesienną edycję. Śledź nasz portal oraz meetup i Fanpage ACCPL.


Konferencja Trenersko-Coachingowa PROFECTUS

Zapraszamy na VI edycję Konferencji Trenersko-Coachingowej PROFECTUS, która odbędzie się w dniach 27-28 maja 2017 roku na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tegoroczne spotkanie będzie dotyczyło relacji grupowych.

Wydarzenie adresowane jest do profesjonalnych trenerów, coachów, facylitatorów, mentorów, ekspertów HR i managerów oraz wszystkich pasjonatów, którzy chcą zdobyć nową wiedzę i poszerzyć swoje kompetencje w zakresie coachingu, trenerstwa i facylitacji.

Jest to kolejne wydarzenie z obszaru psychologi pracy z ludźmi i zespołami, któremu patronujemy. Gorąco polecamy (sprawdzone w poprzednich latach). Więcej informacji na temat Konferencji można znaleźć na stronie: www.konferencjaprofectus.pl oraz www.facebook.com/konferencjaprofectus.


Książka o sprawdzonych sposobach na pułapki w Scrumie

W Polsce również powstają książki o tematyce Agile. Ostatnio pisaliśmy o "Jak być dobrym Product Ownerem”, a Jacek już chwali się kolejnym tytułem: "Labirynty Scruma".
A może Wy też coś napisaliście lub jesteście w trakcie. Dajcie znać - chętnie Was zapromujemy.


Odważny Scrum Master

Najlepiej uczyć się na przykładach z życia. Piotr Maksimczyk dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z podejmowaniem trudnych decyzjii. Zapraszamy do lektury.
Znasz inne podobne artykuły lub sam chcesz się podzielić własnymi przykładami z życia? Chętnie je opublikujemy.


Wiosenna Edycja Agile Coach Camp Poland 2017!

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane szeroko pojętą zwinnością w wytwarzaniu produktów, na kwietniową konferencję ACCPL. Pdobnie, jak pół roku temu, wydarzenie odbędzie sie w dwóch terminach do wyboru:
Agile Coach Camp Poland 2017 #1
Agile Coach Camp Poland 2017 #2
Konferencja ACCPL to dwie doby intensywnych rozmów i warsztatów w formie Open Space, na których uczestnicy poszerzają swoją wiedzę, wymieniają się doświadczeniem, pomysłami, rozwiązują wspólnie złożone problemy oraz nawiązują znajomości z innymi osobami zakręconymi na punkcie Agile.


Podejście iteracyjne oraz przyrostowe

Czym jest podejście iteracyjne i przyrostowe w tworzeniu oprogramowania? Jakie są między nimi podobieństwa? Czym się od siebie różnią? Na te i inne pytania, znajdziesz odpowiedzi w artykule Jacka Wieczorka. Zapraszamy do lektury.


"Te śmieczne filmiki, które pokazałeś na szkoleniu"

Polecamy artykuł Tomka Wykowskiego, w którym znajdziemy wiele śmiesznych filmików dotyczących procesu tworzenia oprogramowania i uporządkowanych dla Scrum Masterów, Product Ownerów i Zespołów. Filmiki nie tylko śmieszą ale i dają do myślenia. Mogą służyć jako ciekawy przerywnik lub element rozluźniający atmosferę podczas firmowych spotkań, wewnętrznych szkoleń itp. ;-)


Jak być dobrym Product Ownerem
Izabela Goździeniak, Ewa Gowin, Dawid Lewandowicz, Kuba Szczepanik, Jacek Wieczorek

"Jak być dobrym Product Ownerem" to darmowy e-book stworzony przez redakcję Agile247 (do pobrania tutaj).
W książce znajdziemy część teoretyczną, będącą zbiorem materiałów dotyczących roli Product Ownera, oraz na część praktyczną, w której zaproszeni Product Ownerzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem.


Oprogramowanie szyte na miarę
Michał Bartyzel

"Oprogramowanie szyte na miarę" to kolejna pozycja Michała Bartyzela, która znalazła się w naszym zestawieniu książek, które warto przeczytać. Autor, na licznych przykładach wziętych z życia, pokazuje, jak ważna jest komunikacja pomiędzy współpracującymi stronami w biznesie. W książce znajdziemy wiele rad i technik prowadzenia skutecznych rozmów.
Polecamy!


Story Mapping

Story Mapping jako bardzo proste, a zarazem niezwykle skuteczne narzędzie do budowania wspólnego zrozumienia produktu. Polecamy wpis Jacka Wieczorka, budowanie wspólnego zrozumienia #storymapping.


Kontakt