Newsy i ciekawostki ze świata Agile


ABE Light 2018

ABE Light to "szczuplejsza siostra" konferencji AgileByExample. Wydarzenie odbędzie się 17 marca w Warszawie. W sobotę, po południu organizatorzy zapraszają na prezentacje i warsztaty zakończone networkingiem przy piwie. Na konferencji wystąpią Mary Poppendieck, Michał Dworczyk, Dorota Jaworska i Marcin Gozdalik, a warsztaty poprowadzi ProCognita. Rejestrujcie się na stronie ABE Light.

 • Podziel się

“Zwinna narzędziownia”

Marcin Ziółek, Ewa Koprowska, Marta Orbitowska oraz Łukasz Szóstek uruchomili eksperyment pod nazwą “Zwinna narzędziownia”. Jest to miejsce, w którym możesz podzielić się wiedzą o ciekawych narzędziach, przydatnych w codzinnej pracy, zadać pytanie, znaleźć ciekawe alternatywy.
Sprawdźcie sami!
Jeśli nie korzystacie z trello łapcie zaproszenie lub wejdźcie bez zakładania konta na https://trello.com/b/AkncoRg2/zwinna-narzędziownia.

 • Podziel się

Agilowe Konferencje 2018

Pojawia sie coraz więcej terminów agilowych konferencji w Polsce. Ostatnio poznaliśmy daty ACCPL, Konferencji Profectus, 4Developers, Agile&Automation Days oraz Unconf. Sprawdźcie je w naszym kalendarzu wydarzeń.
Poszukiwani są prelegenci i sponsorzy, więc jeśli jesteście zainteresowani taką formą wsparcia, skontaktujcie się z organizatorami.

 • Podziel się

World Retrospective Day

Z okazji Światowego Dnia Retrospektywy, który przypada właśnie na 6 lutego zebraliśmy dla Was kilka blogowych wpisów dotyczących Retrospektywy:
1) Antywzorce w Scrumie. Część 4: Retrospektywa Sprintu
Jacek Wieczorek poświęca czwartą część popularnej serii, opisującej najczęściej występujące antywzorce w Scrumie, Retrospektywie Sprintu.
Więcej na ten temat możecie przeczytać w książce "Labirynty Scruma" napisanej przez autora tego wpisu. Gorąco polecamy!
2) Test Belbina na retrospektywie
O tym jak można wykorzystać test Belbina na retrospektywie, by zweryfikować "Co stoi zatem za porażkami jednych zespołów, a sukcesami drugich?" pisze na blogu agile247.pl Ewa Gowin.
Jak to się dzieje, że nasz pieczołowicie dobrany zespół faworyt nie daje sobie rady, gdy tymczasem zlepek przypadkowych ludzi potrafi osiągnąć zdumiewające wyniki?
Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do przeczytania wpisu!
3) Pomysł na retrospektywę z feedbackiem
To, jak ważny jest feedback w Agile i nie tylko, nie musimy Was przekonywać. Izabela Goździeniak podrzuca nam pomysł na retrospektywę z feedbackiem. O tym jak może przebiegać takie właśnie spotkanie przeczytacie w tym wpisie.
4) Pomysł na Retrospekcję Sprintu – technika 4L
O kolejnym pomyśle na retrospekcję Sprintu przeczytacie na blogu agilecoaching.pl. Tym razem to technika 4L. Znacie? Jeśli nie, to czas poznać! :)
5) Warunki dobrej retrospekcji: 1 poczucie bezpieczeństwa
O warunkach dobrej retrospekcji i o tym jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa pisze Beata Nowakowska. Ale co to właściwie znaczy..? Sprawdźcie sami!
6) Trzy aspekty przygotowania Scrum Mastera do Retrospekcji
Teraz coś specjalnie dla Scrum Masterów: Trzy aspekty przygotowania do Retro. Z posta Tomka Pawlaka dowiemy się co to jest wgląd, jak pomóc go wygenerować i dlaczego jest to istotne dla zespołu scrumowego. Omówione są trzy potrzebne aspekty: swoboda, skupienie oraz wytrwałość.
7) Facebook Reactions Retrospective
O retrospektywie inspirowanej funkcjami Facebooka pisze Piotr Wegert.
Ćwiczenie jest wariacją bardzo popularnego szablonu „Glad”, „Sad”, „Mad”, zainspirowane wprowadzoną jakiś czas temu przez Facebooka funkcją o nazwie „Reakcje”, która rozszerzyła dobrze wszystkim znany przycisk „Lubię to”.
Zaciekawił Was ten temat? Nas bardzo ;)
8) Retrospekcja Sprintu Oparta o Wartości Scrum w 5 krokach
Agnieszka Kaczor na blogu QAgile pisze o retrospekcji w pięciu krokach. Wiecie jakie to kroki? Nie..? To zapraszamy do wpisu!
To już wszystko od nas na dziś :) A Wy? Jakie macie metody na Retrospektywę?

 • Podziel się

Agile Coach Camp PL 2018 - znamy terminy!

Rezerwujcie terminy na wiosenną edycję ACCPL:
06-08.04.2018 (#1)
13-15.04.2018 (#2)
Tym razem sympatycy Agile spotkają się w hotelu “Ranczo pod bocianem” w miejscowości Przypki. Zapisy rozpoczną się 05.02.2018 roku o 10:00 na www.meetup.com/Agile-Coach-Camp-Poland/.
Jeśli Ty lub Twoja firma chcecie zostać sponsorem eventu, piszcie śmiało na konferencja.accpl@gmail.com.

 • Podziel się

IX Międzynarodowa Naukowa Konferencja Coachingu

"Coaching jako narzędzie systemowej zmiany" to temat IX edycji Międzynarodowej Naukowej Konferencji Coachingu. Wydarzenie odbędzie się 27 - 28 kwietnia 2018 roku w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Tegoroczna edycja poświęcona będzie takim tematom, jak:
- Turkusowe organizacje i samoorganizujące się zespoły a coaching
- Coaching grupowy oraz coaching zespołowy i ich rola w systemowych zmianach w organizacji
- Leadership i zarządzanie w świecie VUCA a coaching
- Nowe trendy w systemowym podejściu w coachingu - jak zmienia się coaching w zmieniającym się świecie
- Motywacja i motywowanie w procesie systemowej zmiany w organizacji
- Od ja do ekosystemu - U.LAB
- Coaching jako narzędzie wspierania innowacyjności
- Jednostka jako system, metody pracy z systemami klienta
Na wydarzenie zapiszecie się poprzez formularz zgłoszeniowy, a więcej informacji o Konferencji znajdziecie pod adresem http://www.kozminski.edu.pl/ixkonferencjacoachingu/.

 • Podziel się

Narzędzie do estymowania

W Internecie jest wiele narzędzi pomagających z uśmiechem popatrzeć na to co robimy. Znacie takie to wrzućcie linka w komentarzu na naszym facebooku. My podajemy narzędzie do estymowania: https://userstoryestimation.net

 • Podziel się

Przedświąteczna niespodzianka!

Z okazji zbliżających się Świąt mamy dla Was małą niespodziankę. Być może część z Was znajdzie w tym gorącym okresie chwilkę czasu na odprężenie się i relaks z lekturą ;-) Przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku ciekawych blogowych wpisów z ostatniego miesiąca:
QAgile: “Project Manager w Scrum #3 - co zrobić z PMem”
Krystian Kaczor odpowiada na bardzo często stawiane pytanie "Co zrobić z PMem w procesie wdrażania Scrum?". Czy każdy Project Manager nadaje się do Agile? Na jakie role może przekwalifikować się PM?
Agile247.pl “Maintenance w agile [agilestarter]”
Kiedy rozwijamy produkt stosując Agile i oddajemy go do użytkowania, już od pierwszego momentu napływają do nas zgłoszenia czyli tzw. maintenance (utrzymanie). W tym wpisie możemy uporządkować swoją wiedzę na temat klasyfikacji zgłoszeń oraz temat ich krytyczności, czyli kiedy zespół uznaje, że problem jest poważny albo nie. Odpowiemy sobie również na pytanie "czym jest ‘Zero Bug Policy’?" oraz jakie są sposoby obsługi zgłoszeń.
ProCognita Blog “Agile Product Management”
„Za siedmioma górami, za siedmioma lasami Klient dokładnie wiedział czego potrzebuje… Zespół dokładnie wiedział, jak to dostarczyć… A po drodze nie zmieniło się nic.” Niestety jak doskonale wiemy - rzeczywistość jest zupełnie inna a problemy braku komunikacji, zmiany wymagań, zależności, opóźnienia to tylko nieliczne przeszkody w pracy każdego PMa. Tomek Wykowski na meetupie Agile Warsaw podpowiada jak uniknąć tych problemów i jak sobie z nimi radzić gdy już się pojawią. Zapraszamy do przeczytania wszystkich wpisów!

 • Podziel się


Zwinne Konferencje 2018!

Rok 2017 jeszcze się nie skończył, a organizatorzy już planują kolejne edycje agilowych konferencji na 2018 rok. Pojawiło się już kilka konkretnych dat, śledźcie je na www.agilepolska.pl/wydarzenia.html.

 • Podziel się

Wrocław Lean Coffee

We Wrocławiu powstała nowa grupa dla wszystkich osób zainteresowanych tematami Lean i Kanban. Jej organizatorem jest Radek Orszewski, który z powodzeniem prowadzi podobną grupę w Berlinie. Spotkania będą odbywały się w formule Lean Coffe, z agendą, którą definiują i priorytetyzują sami uczestnicy. Więcej szczegółów znajdziecie na meetupie Wrocław Lean Coffee, możecie również wybrać temat pierwszego spotkanie na https://www.meetup.com/Wroclaw-Lean-Coffee/polls/1258211/.

 • Podziel się

Agilowa Blogosfera

Blogi to świetne źródło wiedzy. W każdej chwili możesz skontaktować się z autorem wpisu lub skomentować artykuł. W Agilowej Blogosferze znajdziecie blogi, które mogą Was zainspirować do działania i pomóc w rozwiązaniu problemu. Będziemy także informować Was o nowych wpisach.

 • Podziel się

Szkolenia 2018

Zbliża się 2018 rok, a wraz z nim nowe wyzwania, plany, postanowienia i ... nowy budżet w firmie ;-) Być może jakaś jego część przeznaczona jest na szkolenia i być może chcielibyście skorzystać ze szkoleń na temat Agile i Scrum. Sprawdźcie co i kiedy będzie się działo w przyszłym roku na agilepolska.pl/szkolenia.html.

 • Podziel się

Scrum Guide 2017

Twórcy Scruma, Jeff Sutherland i Ken Schwaber, zaprezentowali 7 listopada 2017 r. nową edycję Scrum Guide. Nowa wersja jest dostępna na stronie scrumguides.org. Pojawiło się w niej kilka zmian, na które warto zwrócić uwagę. Autorzy zdecydowali się na aktualizację podręcznika po zebraniu sugestii użytkowników Scruma, które można zgłaszać na https://scrumguide.uservoice.com.
W sieci pojawiło się już kilka komentarzy na temat zaktualizowanego podręcznika:
Agile247.pl
Brass Willow
Scrum.org
Będąc Młodym Scrum Masterem

 • Podziel się

Nie tylko prelekcjami społeczności żyją

Czy spotkania agilowych grup opierają się głównie na zwinnych prelekcjach? Otóż nie! Co raz więcej społeczności organizuje warsztaty, w których biorą udział wszyscy uczestnicy spotkania. Na taką nietypową formułę spotkań w tym miesiącu zapraszają ALE Kraków, Management 3.0 Warszawa oraz Agile 3M z Gdańska, a chętni z Trójmiasta i okolic mogą także wziąć udział w miejskiej agilowej grze.
Polecamy!

 • Podziel się

Labirynty Scruma

W piątek wylosowaliśmy osoby, którym wyślemy "Labirynty Scruma" - gratulujemy. Wszystkim osobom dziękujemy za udział w zabawie!
Mamy dla Was dwa egzemplarze książki "Labirynty Scruma" Jacka Wieczorka! Wylosujemy je, spośród osób, które polubią i udostępnią posta o Książce na naszym Facebooku. Konkurs trwa do 5 października. 6 października wylosujemy szczęśliwców i skontaktujemy się z nimi w wiadomości prywatnej. Zachęcamy do udziału w konkursie!

 • Podziel się

Legendarna zwinność - jak ku niej zmierzać, a jak w niej ugrzęznąć?

Już w tym tygodniu 26 października odbędzie się pierwsze spotkanie Agile Częstochowa. W ramach spotkania planowane jest wprowadzenie czym jest zwinność, jakie były jej początki oraz zabawa w grę, która pozwoli doświadczyć jej najważniejszych składowych na własnej skórze. Spotkanie poprowadzą Sylwia Dąbrowska i Radek Orszewski. Zapraszamy do udziału w spotkaniu zainteresowane osoby nie tylko z Częstochowy.

 • Podziel się

Agile 4U z Torunia szuka Prelegentów

Agile 4U to nowa grupa, która postanowiła szerzyć wiedzę o Agile w swoim mieście. Jeśli jesteś z Torunia lub okolic, lub masz ochotę odwiedzić to miasto i przy okazji podzielić sie z jego mieszkańcami swoją wiedzą na zwinne teamty oraz wesprzeć działalność Agile 4U, skontaktuj się z organizatorami:
Marta Politowska - świetna planistka, koordynatorka, to dzięki niej niczego nie brakuje na spotkaniach grupy;
Agnieszka Wąsowicz - Scrum Master z backgroundem testerskim, poprowadziła kilka dotychczasowych spotkań pod kątem merytorycznym;
Krzysztof Pobożan - Programista z zacięciem agile'owym, to od niego i Agnieszki wyszła propozycja, aby założyć społeczność;
Lidka Krystoforska - Scrum Master i społecznik, wierzy w rozbujanie Agile'a w Toruniu :)
Organizatorzy są otwarci na różne tematy i formułę spotkań.

 • Podziel się

Dołącz do organizatorów Big Agile Theory z Katowic

Big Agile Theory 18 października organizuje spotkanie podsumowujące dotychczasowe meetupy grupy i zaprasza wszystkie chętne osoby, które chciałyby współtworzyć i mieć wpływ na wygląd kolejnych eventów. Jeśli masz ochotę dołączyć do organizatorów BAT, skontaktuj się na meetupie Grupy.

 • Podziel się

Agile Częstochowa nowa grupa agile w Polsce

Agile Częstochowa

Niedawno pisaliśmy o Sylwii, która potrzebowała pomocy w organizacji pierwszego agilowego spotkania w Częstochowie. Bardzo miło jest nam poinformować, że dzięki Waszemu wsparciu powstała nowa grupa - Agile Częstochowa! Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy 26 października na pierwsze spotkanie "Legendarna zwinność - jak ku niej zmierzać, a jak w niej ugrzęznąć?". Spotkanie poprowadzi Sylwia Dąbrowska i Radek Orszewski. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 • Podziel się

Agile Polska nowe wyzwania

Po wakacjach czas wrócić do rzeczywistości :-) Agilowa Polska budzi się do życia, grupy organizują wiele ciekawych spotkań i warsztatów, warto również zapoznać się z ofertami firm szkoleniowych oraz nowymi agilowymi ofertami pracy. Niedługo będziemy mieć dla Was także niespodziankę. Śledźcie nas na Facebooku oraz zaglądajcie na naszą stronę ;-)

 • Podziel się

Agile Lean Europe Prague ALE Praga 2017

ALE 2017 Prague

Zbliża się Agile Lean Europe 2017 w Pradze. Na stronie ALE 2017 można już sprawdzić agendę. W tym roku spotkanie otworzy Jurgen Appelo znany wszystkim z Managment 3.0.
Zapisałeś się już? My będziemy na miejscu ;-)

 • Podziel się

20% zniżki na Product Development Days 2017

20% zniżki na Product Development Days!

Mamy dla Was świetną informację - do 30 września, na hasło AgilePolska dostaniecie 20% zniżki na Product Development Days!
W tym roku PDD odbędzie się 28 - 30 listopada w Krakowie. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zajmujących się rozwojem produktów. Konferencja organizowana jest zarówno dla profesjonalistów z dużych, innowacyjnych firm, jak i dla osób z małych firm, które chcą zrozumieć potrzeby klientów i spełniać ich oczekiwania. Bilety oraz więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Product Development Days.

 • Podziel się

Big Agile Theory agilowa grupa z Katowic

Big Agile (Theory)

Polska społeczność Agile wciąż się powiększa! Przedstawiamy nową grupę z Katowic - Big Agile (Theory), która planuje spotykać się regularnie raz w miesiącu. Na udział w spotkaniach organizatorzy zapraszają wszystkie osoby związane z IT i interesujące się metodykami zwinnymi.

 • Podziel się

Agile Coach Camp Poland rejestracja

Rejestracja na ACCPL

Zapisy na jesienną edycję Agile Coach Camp Poland ruszą 31.07. o godzinie 10:00 i potrwają do 16.08 do godziny 18:00. Na każde wydarzenie organizatorzy zaproszą 60 osób, tym razem – również z zagranicy. Szczegóły rejestracji na meetupie wydarzenia.

 • Podziel się

Nowe grupy Agile

Nowe społeczności - nowe możliwości

Społeczności Agile mają się już dobrze w kilku największych miastach Polski. Dołączają do nich kolejne jak ostatnio Lublin i Toruń. Ale to na pewno nie koniec chętnych na wymianę doświadczeń.
I tak zgłosiła się do nas Sylwia z Częstochowy z prośbą o pomoc w organizacji pierwszego spotkania. Potrzebny jest prelegent. Sylwia proponuje aby zacząć od wprowadzenia do metodyk zwinnych, scruma czy kanbana itp. Może przy okazji zabawy czy gry. Sama deklaruje się zająć stroną organizacyjną spotkania. Bezpośredni kontakt do Sylwii: s.dabrowska@mastersofmental.pl
Jeśli chcesz wystąpić w Częstochowie lub jesteś zainteresowany zorganizowaniem spotkania w Twoim mieście - napisz do nas.

 • Podziel się

Zjedz tę żabę - Brian Tracy

Zjedz tę żabę

"Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania" Briana Tracy'ego to zbiór skutecznych metod walki z odkładaniem rzeczy na później. Autor porównuje najważniejsze i jednocześnie najtrudniejsze zadania do żab, które najlepiej "zjeść" od razu. Być może jest to książka o rzeczach oczywistych, jednak warto czasem odświeżyć sobie wiadomości. Poradnik napisany prostym, zrozumiałym językiem motywuje do działania, a rady w nim zawarte można stosować zarówno w życiu zawodowym jak i w życiu prywatnym.

 • Podziel się

Agile Polska Twój zwinny przewondik

Sprawdź informacje Agile!

21 społeczności i ich spotkania
32 konferencje w Polsce i w Europie
73 agilowe oferty pracy
49 szkoleń
20 polecanych książek

 • Podziel się

Jesienna edycja ACCPL 2017

Znamy już miejsce i terminy jesiennej edycji ACCPL 2017!

Jesienna edycja Agile Coach Camp Poland odbędzie się w Spale.
Data pierwszego spotkania: 22.09 - 24.09
Data drugiego spotkania: 29.09 - 01.10
Jeśli Ty lub Twoja firma chcecie zostać sponsorem eventu, zapraszamy do kontaktu konferencja.accpl@gmail.com.
Wydarzenie już niedługo będzie można śledzić na agilecoachcamp.pl oraz na naszym portalu.
Agile Coach Camp Poland to spotkania, na których pasjonaci "zwinności" prowadzą intensywne rozmowy oraz uczestniczą w warsztatach. Formuła Open Space dodatkowo stwarza świetną okazję do nawiązania nowych znajomości, poznania opinii i pomysłów innych osób oraz wymiany doświadczeń między uczestnikami.

 • Podziel się

Agile4U witamy nową grupę Agile

Agile4U

Witamy nową grupę entuzjastów Agile! Agile4U to zwinna społecznosć z Torunia. Grupa planuje spotkania w formule prelekcja + open space, w luźnej i swobodnej atmosferze.
Spotkania Agile4U możecie znaleźć w naszym kalendarzu wydarzeń.

 • Podziel się

Szef, który ma czas. Ewolucja zarządzania - dziennik budowy turkusowej firmy

"Szef, który ma czas. Ewolucja zarządzania - dziennik budowy turkusowej firmy"

Przedstawiamy kolejną publikację w naszym zestawieniu książek wartych przeczytania. Książkę o tematyce "turkusowych organizacji" napisał Andrzej Jeznach przy współpracy z Wojciechem Eichelbergerem.

W skrócie "turkusowa organizacja" to organizacja, w której nie ma sztywnej hierarchii, a pracownicy mogą współdecydować o jej losach, jednocześnie biorąc na siebie odpowiedzialność za podjęte decyzje. Czy jest to możliwe? Czy turkusowy model zarządzania sprawdza się w polskiej rzeczywistości? Autor dzieli się z nami doświadczeniem i przemyśleniami, porusza wiele cennych zagadnień i opisuje nie tylko sukcesy i powodzenia, ale i wątpliwości jakie towarzyszyły mu w trakcie budowy turkusowej firmy.

 • Podziel się

oferty szkoleń na wakacje

Wakacyjne oferty szkoleń

Zaplanowałeś już wakacje? Jeśli nie, to mamy dla Ciebie świetny pomysł na wykorzystanie kilku dni w lipcu. Sprawdź letnie oferty Scrumowych szkoleń, wykorzystaj ten czas na naukę czegoś nowego lub rozwój swoich umiejętności. Efektywnie spędzony czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach może być dobrym sposobem na zdobycie nie tylko cennej wiedzy ale i pozytywnej energii na resztę roku.

 • Podziel się

Call for Speakers and call for Trainers

Zostań Prelegentem lub Trenerem na Agile By Example

Jeśli chcesz zostać Prelegentem lub Trenerem na ABE 2017, śpiesz się! Zgłoszenia trwają do 30.06.2017. Wszyscy mówcy i trenerzy otrzymają bezpłatny bilet na Konferencję. W przypadku, gdy Twoje zgłoszenie zostanie zaakceptowane, a Ty kupiłaś/eś już bilet, możesz przekazać go innej osobie lub otrzymasz zwrot ceny biletu. Szczegóły i zgłoszenia na stronie Agile By Eample 2017.

 • Podziel się

Agilowe oferty pracy

Agilowe oferty pracy

Znajdź z nami wymarzoną pracę w środowisku Agile!
Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 60 aktualnych ofert na stanowiska Agile Coach, Scrum Master i Product Owner!

 • Podziel się

Agilowe wydarzenia w czerwcu

Agilowy czerwiec!

Nadszedł czerwiec, a wraz z nim wiele ciekawych wydarzeń. Sprawdź aktualny kalendarz spotkań i konferencji, także tych zagranicznych, i zaplanuj agilowy czerwiec razem z nami.
Agilepolska.pl - agilowe wydarzenia w jednym miejscu!

 • Podziel się

Allegro Tech Talks spotkania grupy Allegro

Allegro Tech Talks Warszawa #3 - 19.06.2017

Jeśli interesuje Cię, jak zmieniało się Allegro na przestrzeni 6 lat, co oznacza Agile w Allegro, w jakim punkcie obecnie znajduje się firma i czym się aktualnie zajmuje, to nie możesz przegapić tego spotkania. Eksperci z Allegro przedstawią Ci różne spojrzenia na zwinność i opowiedzą o swojej pracy. Po krótich prezentacjach będziesz mógł zadać pytania, podzielić się uwagami, zaczerpnąć opini prelegentów oraz wymienić się doświadczeniem i wiedzą.

 • Podziel się

Konferencja Product Development Days 2017

Product Development Days 2017 - Delivering Value Innovation Strategy

Do 15 czerwca dostępne są bilety za połowę ceny, dla osób które chcą się zapisać nie znając pełnej agendy Konferencji - CRAZY BIRDS.
Do 15 czerwca, można również zostać prelegentem i zgłosić tematy prelekcji/warsztatów.
Tegoroczna edycja PDD odbędzie się 28-30.11.2017 w Krakowie. Product Development Days to trzy dni prezentacji, praktycznych warsztatów, indywidualnych sesji i innych atrakcji kierowanych do specjalistów zajmujących się rozwojem produktu i chcących rozwijać swoje umiejętności.

 • Podziel się

Agile Lean Europe 2017 w Pradze

Tańsze bilety na ALE 2017 w Pradze, ostatni dzień!

Tylko do 31.05.2017 możesz kupić tańsze bilety na ALE Praga, dostępne na http://ale2017.eu/register/. Konferencja odbędzie się pod koniec sierpnia (28-30.08.2017). Jest to jedno z największych agilowych przedsięwzięć non-profit w Europie.

 • Podziel się

Hackin' Gliwice

Hackin' Gliwice - 08.06.2017, Gliwice

Druga edycja Hackin' Gliwice poświęcona będzie wszystkim entuzjastom Agile. Na spotkaniu zostaną poruszone 2 tematy: "Impact Mapping with Innovation Games", przedstawiony przez Gojko Adzica, oraz "Why Agile in projects is so challenging", który zaprezentuje Mark Bierbaumer. Uczestnicząc w wydarzeniu, dowiemy się, jak zaplanować rozwój swojego produktu, aby zapewnić jak największą wartość klientom.

 • Podziel się

Scrum Days 2017 konferencja Agile w Warszawie

Scrum Days, Warszawa, 05-06 czerwiec 2017

Już niedługo odbędzie się Scrum Days w Warszawie. Konferencja poświęcona jest zwinnemu podejściu do zarządzania projektami, a jej celem jest stworzenie środowiska, w którym ludzie mogą się spotkać, budować sieci społecznościowe, prowadzić interesy i wymieniać się doświadczeniem. Do 19 maja można nabyć bilety po obniżonej cenie, organizatorzy przewidzieli również zniżki dla grup. Więcej na Scrum Days 2017.

 • Podziel się

Unconf 2017

Unconf 2017: Agile - Stop Hating, Start Thinking

Unconf to niestandardowa, zwinna konferencja prowadzona w formie Open Space. Uczestnicy mogą zgłaszać własne tematy do dyskusji, przez co stają się współtwórcami Unconf. Do dyskusji dołączają zaproszeni goście, którzy posiadają duże doświadczenie w Agile.
W tym roku konferencja będzie trwała dwa dni, od 02.06 do 03.06.2017r. Pierwszy dzień Unconf zostanie poświęcony poznaniem się, wymianie wiedzy oraz rozwiązywaniu problemów. Drugi dzień konferencji to warsztaty, na których zaproszeni goście nauczą Cię praktycznych technik, narzędzi i metod, które ułatwią Ci codzienną pracę. Warsztaty zostaną sklasyfikowane według poziomu zaawansowania uczestników.
Tematem konferencji jest "Agile - Stop Hating, Start Thinking". Co oznacza Agile? Czego dotyczy? Czy musimy szanować sztywne ramy i zasady, czy też dostosować je do potrzeb firmy? Zauważalny staje się fakt, że im więcej firm używa "Agile", tym bardziej staje się znienawidzony. Czy jest to związane ze zbyt ścisłym podejściem do narzędzi Agile? A może Agile jest zbyt elastyczny w użyciu? Co zrobić, jeśli zmiany nie są dobrze wdrożone w firmie i kto jest za nie odpowiedzialny? Odpowiedziami na te pytania zajmiemy się na tegorocznym Unconf.
Bilety dostępne są na https://unconf2017.unconf.pl/tickets-registration/.

 • Podziel się

Agile Konferencje w Europie

Konferencje Agile w Europie

Chciałbyś brać udział w zagranicznych wydarzeniach? Poznać inny punkt widzenia i wymieniać się wiedzą oraz doświadczeniem? A może poprostu chcesz nawiązać kontakt lub współpracę z osobami spoza naszego kraju?  Sprawdź, jakie agilowe konferencje odbywają się w Europie w 2017 roku.

 • Podziel się

Profectus

Zapisy na VI Konferencję Trenersko - Coachingową PROFECTUS tylko do 10 maja!

Organizatorzy PROFECTUSA, jak co roku, przygotowali Konferencję bogatą w różnorodne formy, dzięki którym uczestnicy na pewno nie będą się nudzić. W planie znalazło się, między innymi: 20 warsztatów, 8 wykładów, 3 networkingi prowadzone przez specjalistów, panel dyskusyjny oraz pytania do ekspertów. Co więcej, w specjalnie utworzonej Business Zone – strefie dla profesjonalistów, będzie można zapoznać się z wystawcami, przejrzeć oferty firm szkoleniowych, trenerskich, konsultingowych i tym podobnych oraz porozmawiać z ekspertami. W przerwach pomiędzy wykładami i warsztatami będzie można odpocząć i „naładować baterie” przed kolejnymi punktami programu w strefie relaksu – Chill Zone.
Konferencja PROFECTUS to nie tylko okazja do poszerzania wiedzy i umiejętności w zakresie coachingu, trenerstwa czy facylitacji, ale przede wszystkim ogromna przestrzeń networkingowa, stwarzająca możliwości do poznania innych osób z branży, co nierzadko w przeszłości, kończyło się wspólnymi projektami łączącymi biznesowo uczestników na lata.
Jednym zdaniem – Nie może Was tam zabraknąć!
Zapisy odbywają się do 10 maja na stronie: http://www.konferencjaprofectus.pl/bilety/.

 • Podziel się

Lub Lean&Agile nowa grupa agilowa w Polsce z Lublina

Lub lean&agile

Witamy nową, agilową grupę z Lublina!
Lub lean&agile to społeczność sympatyków metodyk szczupłych i zwinnych. Uczestnicy, na regularnych spotkaniach, chcą wymieniać się wiedzą i doświadczeniem, wspierać się i prowadzić dyskusje. Pierwsze spotkanie "#1 Porządny Agile" odbędzie się 9 maja, a jego gościem będzie Kuba Szczepanik - współtwórca portalu Agile247.pl, autor bloga kubaszczepanik.pl, aktualnie zajmuje się wsparciem agile w mBanku.

 • Podziel się

Fifty Quick Ideas To Improve Your User Stories książka Gojko Adzica

"Fifty Quick Ideas To Improve Your User Stories" - Gojko Adzic

Książka, która pomoże Ci w owocnej dyskusji pomiędzy członkami zespołu dostarczającego oprogramowanie, a interesariuszami biznesowymi. To już druga pozycja Gojko Adzica w naszym zestawieniu książek, które warto przeczytać. Gojko Adzic jest strategicznym konsultantem dostawy oprogramowania oraz specjalistą w zakresie Lean i Agile. Jest autorem uznanych książek, a jego "Specyfikacja na przykładach" zdobyła nagrodę Jolt Award dla najlepszej książki roku 2012 i znalazła się na drugim miejscu listy 100 najlepszych książek agile w 2012 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Gojko Adzica, zapraszamy na jego blog https://gojko.net.
Więcej o książce "Fifty Quick Ideas To Improve Your User Stories" znajdziesz na http://agilepolska.pl/ksiazki.html.

 • Podziel się

Profectus Konferencja Trenersko-Coachingowa w Krakowie

Ruszyła sprzedaż biletów na Konferencję Trenersko-Coachingową PROFECTUS!

Do 30 kwietnia uczestnicy mają możliwość kupienia biletów w cenie niższej o 50 zł (300 zł zamiast 350 zł za bilet normalny, oraz 150 zł zamiast 200 zł za bilet studencki i bilet dla coachów ICF). Zapisy trwają do 10 maja na stronie www.konferencjaprofectus.pl/bilety/. Pojawił się również szczegółowy program wydarzenia.
Zapraszamy do wzięcia udziału!

 • Podziel się

Konferencja Agile Coach Camp Poland

Jesienna edycja Agile Coach Camp Poland!

Agile Coach Camp Poland to spotkania, na których pasjonaci "zwinności" prowadzą intensywne rozmowy oraz wspólnie rozwiązują zadania na wybranych warsztatach. Jest to świetna okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń oraz spojrzenia z dystansem na problemy w firmie. Dzięki formie Open Space, uczestnicy mogą poznać opinie i pomysły innych osób, co może stać się inspiracją do podjęcia nowych wyzwań.

Jeśli nie udało Ci się dostać na wiosenną edycję Agile Coach Camp Poland, być może uda Ci się zdobyć wejściówkę na jesienną edycję. Śledź nasz portal oraz meetup i Fanpage ACCPL.

 • Podziel się

Konferencja dla Trenerów i Coachów Profectus

Konferencja Trenersko-Coachingowa PROFECTUS

Zapraszamy na VI edycję Konferencji Trenersko-Coachingowej PROFECTUS, która odbędzie się w dniach 27-28 maja 2017 roku na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tegoroczne spotkanie będzie dotyczyło relacji grupowych.

Wydarzenie adresowane jest do profesjonalnych trenerów, coachów, facylitatorów, mentorów, ekspertów HR i managerów oraz wszystkich pasjonatów, którzy chcą zdobyć nową wiedzę i poszerzyć swoje kompetencje w zakresie coachingu, trenerstwa i facylitacji.

Jest to kolejne wydarzenie z obszaru psychologi pracy z ludźmi i zespołami, któremu patronujemy. Gorąco polecamy (sprawdzone w poprzednich latach). Więcej informacji na temat Konferencji można znaleźć na stronie: www.konferencjaprofectus.pl oraz www.facebook.com/konferencjaprofectus.

 • Podziel się

Konferencja ACE Conference 2017

10% zniżki na ACE Conference 2017!

ACE Conference jest jedną z dziesięciu najlepszych konferencji Agilowych w Europie. Na konferencji będziemy mogli posłuchać 24 speakerów z całego świata, wziąć udział w warsztatach, korzystać z creative & chillout zone oraz skorzystać z możliwości indywidualnego Agile Coachingu.

Jeśli chcecie zgarnąć 10 % zniżki, wpiszcie AGILEPOLSKA10% w komentarzu przy rejestracji na stronie http://aceconf.com/.

 • Podziel się

Książka o sprawdzonych sposobach na pułapki w Scrumie - Labirynty Scruma

Książka o sprawdzonych sposobach na pułapki w Scrumie

W Polsce również powstają książki o tematyce Agile. Ostatnio pisaliśmy o "Jak być dobrym Product Ownerem”, a Jacek już chwali się kolejnym tytułem: "Labirynty Scruma".
A może Wy też coś napisaliście lub jesteście w trakcie. Dajcie znać - chętnie Was zapromujemy.

 • Podziel się

Odważny Scrum Master

Odważny Scrum Master

Najlepiej uczyć się na przykładach z życia. Piotr Maksimczyk dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z podejmowaniem trudnych decyzjii. Zapraszamy do lektury.
Znasz inne podobne artykuły lub sam chcesz się podzielić własnymi przykładami z życia? Chętnie je opublikujemy.

 • Podziel się

Agile Coach Camp PL 2017

Wiosenna Edycja Agile Coach Camp Poland 2017!

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane szeroko pojętą zwinnością w wytwarzaniu produktów, na kwietniową konferencję ACCPL. Pdobnie, jak pół roku temu, wydarzenie odbędzie sie w dwóch terminach do wyboru:
Agile Coach Camp Poland 2017 #1
Agile Coach Camp Poland 2017 #2
Konferencja ACCPL to dwie doby intensywnych rozmów i warsztatów w formie Open Space, na których uczestnicy poszerzają swoją wiedzę, wymieniają się doświadczeniem, pomysłami, rozwiązują wspólnie złożone problemy oraz nawiązują znajomości z innymi osobami zakręconymi na punkcie Agile.


Międzynarodowa Naukowa Konferencja Coachingu w Warszawie

Coaching jako klucz do motywacji wewnętrznej

W dniach 17-19 marca 2017 roku w Warszawie odbędzie się VIII Międzynarodowa Naukowa Konferencja Coachingu. Zapraszamy na wydarzenie, którego jesteśmy partnerem. Mamy dla Was z tej okazji specjalne zniżki!
czytaj dalej


Podejście iteracyjne oraz przyrostowe

Podejście iteracyjne oraz przyrostowe

Czym jest podejście iteracyjne i przyrostowe w tworzeniu oprogramowania? Jakie są między nimi podobieństwa? Czym się od siebie różnią? Na te i inne pytania, znajdziesz odpowiedzi w artykule Jacka Wieczorka. Zapraszamy do lektury.


Śmieszne filmiki od Procognita

"Te śmieczne filmiki, które pokazałeś na szkoleniu"

Polecamy artykuł Tomka Wykowskiego, w którym znajdziemy wiele śmiesznych filmików dotyczących procesu tworzenia oprogramowania i uporządkowanych dla Scrum Masterów, Product Ownerów i Zespołów. Filmiki nie tylko śmieszą ale i dają do myślenia. Mogą służyć jako ciekawy przerywnik lub element rozluźniający atmosferę podczas firmowych spotkań, wewnętrznych szkoleń itp. ;-)


Jak być dobrym Product Ownerem

Jak być dobrym Product Ownerem
Izabela Goździeniak, Ewa Gowin, Dawid Lewandowicz, Kuba Szczepanik, Jacek Wieczorek

"Jak być dobrym Product Ownerem" to darmowy e-book stworzony przez redakcję Agile247 (do pobrania tutaj).
W książce znajdziemy część teoretyczną, będącą zbiorem materiałów dotyczących roli Product Ownera, oraz na część praktyczną, w której zaproszeni Product Ownerzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem.


oprogramowanie szyte na miarę

Oprogramowanie szyte na miarę
Michał Bartyzel

"Oprogramowanie szyte na miarę" to kolejna pozycja Michała Bartyzela, która znalazła się w naszym zestawieniu książek, które warto przeczytać. Autor, na licznych przykładach wziętych z życia, pokazuje, jak ważna jest komunikacja pomiędzy współpracującymi stronami w biznesie. W książce znajdziemy wiele rad i technik prowadzenia skutecznych rozmów.
Polecamy!


Budowanie wspólnego zrozumienia #storymapping

Story Mapping

Story Mapping jako bardzo proste, a zarazem niezwykle skuteczne narzędzie do budowania wspólnego zrozumienia produktu. Polecamy wpis Jacka Wieczorka, budowanie wspólnego zrozumienia #storymapping.


Jak zostać lepszym Scrum Masterem

Jak być lepszym Scrum Masterem?

Nieważne, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze Scrumem, czy jesteś już doświadczonym Scrum Masterem, zawsze rozwijaj swoje umiejętności, zdobywaj nowe doświadczenia i bądź coraz lepszy w tym co robisz. Polecamy 6 rad od Kasi Ziemby, które pomogą Ci zostać Super Scrum Masterem ;-).

Bądź z nami w kontakcie!


Jeśli masz do nas pytania lub uwagi, lub chcesz skorzystać z naszych ofert i współpracy - zapraszamy do kontaktu.

Kontakt